אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאוויטס תשתתף בפיתוח מאגר נפט קטן במפרץ מקסיקו צילום:LLOG Explortaion

נאוויטס תשתתף בפיתוח מאגר נפט קטן במפרץ מקסיקו

שותפות חיפושי האנרגיה רכשה 23.1% בזכויות לפיתוח המאגר, שמכיל בין 10 ל-20 מיליון חביות נפט; המאגר סמוך לתגלית הנפט הגדולה שנאנדואה, כך שנאוויטס תחסוך בעלויות הפיתוח וההפקה

27.05.2018, 14:05 | חזי שטרנליכט

שותפות חיפושי האנרגיה נאוויטס תפתח מאגר נפט קטן במפרץ מקסיקו שסמוך לתגלית שנאנדואה (Shenandoah) - הגדולה יותר משמעותית שעל פיתוחה הודיעה באפריל.

קראו עוד בכלכליסט

המאגר, תגלית Yucatan, הוא תגלית מוכחת שהוחזקה ונחקרה עד לפני מספר שנים על ידי ענקית האנרגיה רויאל דאץ' של (Shell). אלא שבתקופת השפל במחירי האנרגיה, זנחה של את המאגר, שמכיל בין 10 ל-20 מיליון חביות נפט. כיום עם התאוששות מחירי הנפט, ובעיקר בשל סמיכות יוקאטאן לשנאנדואה, מתכננת נאוויטס לפתח גם אותו ולחסוך במידה בעלויות הפיתוח וההפקה.

גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום

העלויות עדיין אינן ידועות וטרם הוגשה תוכנית לפיתוחו של מאגר יוקאטאן. אך תגלית שנאנדואה, שגדולה ממנו ומוערכת בכ-155 מיליון חביות נפט, שנרכשה על ידי נאוויטס ומוחזקת על ידה בשיעור של 23.1% יחד עם שותפות נוספות, אמורה לאפשר פיתוח משותף של שתי התגליות בעתיד.

תגלית יוקאטאן ממוקמת כ-175 מייל דרומית ללואיזיאנה, במים העמוקים של מפרץ מקסיקו בארה"ב.

בין השנים 2014-2012 ביצעה של שני קידוחי הערכה ואימות בשטח הרישיון, אך לא פיתחה את התגלית כיוון שהייתה קטנה מדי. הרישיון חזר לרשויות הפדראליות בארה"ב והועמד במרץ למכרז מחודש, בו זכתה LLOG - ולאחר זכייתה הציעה לנאוויטס להצטרף לפרויקט בתמורה לתשלום חלקה בעלויות, בסך של כ-160 אלף דולר. השותפה הנוספת בפרויקט הינה Venari offshore, חברת פורטפוליו של קרן Warburg Pincus, השותפה אף היא בפרויקט שנאנדואה.

יחידות ההשתתפות של נאוויטס פטרוליום נסחרות בבורסה התל אביבית בעליות של כ-2.6% לאחר פרסום ההודעה. מחיר יחידות ההשתתפות של נאוויטס מגלם במהלך המסחר היום (א') שווי שוק של כ-319.7 מיליון שקל לשותפות, שנהנית מהתקופה החיובית שעוברת על מחירי הנפט בעולם. מתחילת החודש זינק ערכן של היחידות במעל ל-14% ומתחילת השנה בכ-29%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות