אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת שרים: סוכני נסיעות יוכלו להמשיך ולמכור ביטוחים לחו"ל צילום: צביקה טישלר

ועדת שרים: סוכני נסיעות יוכלו להמשיך ולמכור ביטוחים לחו"ל

הקביעה של ועדת שרים לחקיקה הופכת החלטת בג"ץ שהייתה אמורה להיכנס לתוקף השבוע, ולפיה רק גופי ביטוח מפוקחים יוכלו למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל

27.05.2018, 19:12 | תומר הדר

משרדי נסיעות יוכלו להמשיך ולמכור ללקוחותיהם ביטוחי נסיעות לחו"ל, כך קבעה היום (א') ועדת השרים לעינייני חקיקה. קביעה זו מבטלת את החלטת בג"ץ מיוני 2017 שהייתה אמורה להיכנס לתוקף בעוד חמישה ימים, ב-1 ביוני, ולפיה סוכני נסיעות לא יוכלו למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל, אלא אם הם מחזיקים ברשיון מכירת ביטוח. 

קראו עוד בכלכליסט

עד לאחרונה הורשו סוכני נסיעות למכור ביטוחים לנוסעים לחו"ל ללא הפרעה, אלא שבינואר 2017 קבעה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, שמוצרים ביטוחיים יימכרו רק על ידי גוף מפוקח. מכיוון שסוכני נסיעות אינם גוף ביטוחי מפוקח - הם לא הורשו למכור ביטוחי נסיעות.

משרד נסיעות (ארכיון), צילום: צביקה טישלר משרד נסיעות (ארכיון) | צילום: צביקה טישלר משרד נסיעות (ארכיון), צילום: צביקה טישלר

כפתרון ביניים הוצע שסוכני נסיעות שקיבלו היתרים לשיווק ומכירת ביטוחי נסיעות לחו"ל מטעם התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות יורשו למכור לנוסעים לחו"ל כיסוי ביטוחי. נוסח זה עבר היום בוועדת השרים לענייני חקיקה - ולבקשתו של שר התיירות יריב לוין אף ניתנה התחייבות של משרד האוצר להאריך את המועד שמאפשר לסוכני הנסיעות למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל, עד להשלמת הליכי החקיקה.

יוזם הצעת החוק, יו״ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב: ״הצעת החוק תחסוך לצרכן סחבת מיותרת ותבטיח שאף צרכן לא ייצא את גבולות הארץ ללא כיסוי הולם. פתיחת השוק תשפר את השירות ותוריד את המחיר ואני מברך על כך״.

לדברי חני סובול, מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות בישראל: "הצעת החוק תקל במידה ניכרת על ציבור היוצאים לחו"ל שכן הם יוכלו לרכוש את כל רכיבי החופשה שלהם אצל סוכן הנסיעות וכמו וכן תפחית באופן משמעותי את הסיכון שנוסע ייצא את גבולות המדינה ללא כיסוי ביטוחי הולם שיגן עליו בעת הצורך - דבר אשר גם יחסוך למדינה כסף רב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות