אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוזנפלד שוב נגד סלינגר: "מכירת ביטוח נסיעות לחו"ל ע"י סוכני נסיעות תטעה את הציבור"

רוזנפלד שוב נגד סלינגר: "מכירת ביטוח נסיעות לחו"ל ע"י סוכני נסיעות תטעה את הציבור"

נשיא לשכת סוכני הביטוח תקף את רשות שוק ההון על שתמכה בהצעת חוק של ח"כ אילטוב לאפשר לסוכני נסיעות לשווק ביטוחי נסיעות לחו"ל ובכך להתחרות בסוכני הביטוח

28.05.2018, 12:30 | רחלי בינדמן

סוכני הביטוח זועמים על הצעת החוק שאושרה אתמול של ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) לאפשר לסוכני נסיעות לשווק ביטוחי נסיעות לחו"ל. ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח אמר היום בתגובה לתמיכת רשות שוק ההון במהלך :"דורית סלינגר, תמיכתך במתן אפשרות לסוכני נסיעות למכור ביטוח - בסתירה מוחלטת לעמדת הרשות ולפסיקת בג"ץ ופוגעת בציבור המבוטחים".

קראו עוד בכלכליסט

   

בעקבות תמיכת רשות שוק ההון אתמול במתן אפשרות לסוכני נסיעות למכור ביטוח נסיעות לחו"ל, פנה הבוקר רוזנפלד במכתב חריף ליו"ר רשות שוק ההון.

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח

"תמיכתך בהצעת החוק עומדת בסתירה לפרסומים ואמירות רבות של הרשות ולהחלטת בג"ץ. בניגוד גמור לאמירות מפורשות מצידך לפיהן מכירה על ידי סוכנויות נסיעות עלולות להטעות את הציבור. בניגוד לחוזר סופי אותה פרסמה הרשות בינואר 2017. בניגוד לעמדה משפטית מפורשת של הרשות אותה הגישה פרקליטות המדינה לבג"ץ. בניגוד להוראות החוק הקיים בנוגע לזהות המורשים למכור ביטוח, ובניגוד לפסק הדין של בג"ץ שקבע מפורשות כי סוכני הנסיעות לא יהיו מורשים למכור ביטוח לאחר ה-29.5.18."

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, צילום: אוראל כהן דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון | צילום: אוראל כהן דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, צילום: אוראל כהן

עוד מוסיף רוזנפלד: "האם יעלה על הדעת כי מצד אחד הרשות עומדת איתנה לחסום מכירת מוצרי ביטוח על ידי מי שאינו בעל רשיון, אך מצד שני מאפשרת לתת יד לתיקון חוק שעיקרו שיווק ביטוחים שלא על ידי בעלי רישיון ופגיעה בציבור המבוטחים".

"לא מתקבל על הדעת כי הרשות השלטונית תבחר לתת יד למהלך בניגוד לחוק ובניגוד לפסק הדין בבג"ץ. אנו מבקשים כי תצא הבהרה מפורשת מטעם הרשות ותוציין התנגדותה הנחרצת למהלך בו יפתח הסכר למכירת ביטוח על ידי גופים שאינם בעלי רישיון והם אינם מפוקחים על ידי הרשות".

רשות שוק ההון  מסרה בתגובה: "רשות שוק ההון ומשרדי ממשלה שונים תמכו בהצעת החוק הפרטית שהעלה ח"כ אילטוב. לאור עמדת שופטי בג"ץ, בדיון שנערך בנושא, הרשות בחנה את הנושא ומצאה כי שיווק ביטוח נסיעות ע״י סוכני נסיעות צפוי לתרום לציבור הנוסעים ולהגביר את התחרות על המחיר ורמת השירות. הצעת החוק של ח"כ אילטוב תתואם עם הרשות וצפויה לכלול הגנות צרכניות שיוטלו על סוכני נסיעות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות