אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיבושי העבודה בנמלים פגעו בהכנסות שלא"ג – המט"ח הקפיץ את הרווח צילום: shutterstock

שיבושי העבודה בנמלים פגעו בהכנסות שלא"ג – המט"ח הקפיץ את הרווח

יצרנית הבדים הלא ארוגים סיימה את הרבעון עם ירידה של 11% בהכנסות ל-105 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 14.4 מיליון שקל, לעומת 4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל

28.05.2018, 14:02 | חזי שטרנליכט

שיבושי העבודה בנמלי הים פגעו בשורת ההכנסות של שלא"ג ברבעון הראשון של 2018, אך החולשה בשקל הקפיצה במאות אחוזים את שורת הרווח הנקי של החברה.

יצרנית הבדים הלא ארוגים שמקיבוץ שמיר סיימה את הרבעון הראשון עם ירידה של 11% בהכנסות ל-105 מיליון שקל. שיפור במכירות בארה"ב - עלייה של 10% במכירות במונחים דולריים ובמונחי כמות - קיזז חלקית את הנסיגה במכירות בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

מגזר הפעילות בארץ שספג את עיקר הפגיעה משיבושי הפעילות בנמלי הים היה הטרמובונד. במגזר זה נעשה שימוש בטכנולוגיה ותיקה לצורך ייצור בדים חומרי גלם לחברות אחרות, בעיקר לתעשיית ההיגיינה (מוצרים סופגים חד-פעמיים כגון חיתולים, תחבושות היגייניות וכיו"ב).

שלא"ג מציינת בדוחות בדו"חות כי בסקטור פעילות זה "חלה ירידה מהותית במונחים כספיים ובמונחי כמות בשיעור דומה של כ-20%". החברה מסבירה את הירידה בעיקר בשיבושים בנמלי הים כאמור - "בעקבות שהיה ממושכת מהרגיל בנמלי הארץ ועיכובים חריגים בהעמסת מכולות לאניות, חלק ניכר מהמשלוחים שבוצעו בפועל במהלך חודש מרץ 2018, לא הוכרו כהכנסות אלא נרשמו כמלאי תוצרת גמורה. תופעה זו גרעה כ-7 מיליון שקל מהמכירות בתקופה".

בשורה התחתונה שיחקו שערי המטבע לטובת החברה במידה רבה. "פיחות השקל בתקופה לעומת תיסוף כבד של השקל אשתקד תרם בצורה משמעותית מאוד לרווח הנקי שעלה במאות אחוזים", ציין דירקטוריון שלא"ג בסקירתו. הדבר התבטא בין היתר בצמצום חד בהוצאות המימון מול עלייה בהכנסות המימון. החברה רשמה ברבעון רווח נקי של 14.35 מיליון שקל, לעומת 4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, קפיצה של 234.5%.

שלא"ג נסחרת בתל אביב בשווי שוק של כ-500 מיליון שקל, לאחר נסיגה של 19% בשווי המניה מתחילת השנה ושל 25% ב-12 החודשים האחרונים. החברות בענף הבדים לא ארוגים יכולות להתעודד מהעסקה הגדולה שפורסמה בתחילת החודש, במסגרתה רכשה אינדורמה מתאלינד את אבגול תמורת 1.7 מיליארד שקל - פרמיה של 46% על מחיר השוק. אינדוראמה, ביקשה להנות מהידע הטכנולוגי הנרחב של אבגול וראתה בעסקה השקעה לטווח ארוך.

דוחות. אילוסטרציה , צילום: shutterstock דוחות. אילוסטרציה | צילום: shutterstock דוחות. אילוסטרציה , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות