אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות התחרות בפנסיה, מנורה מציגה עליה של 33% ברווח מהתחום צילום: הילה ספאק

למרות התחרות בפנסיה, מנורה מציגה עליה של 33% ברווח מהתחום

חברת הביטוח המחזיקה בקרן הפנסיה הגדולה בישראל, הצליחה להגדיל את הרווחיות בפנסיה למרות התחרות העזה בתחום; את הרבעון סיימה ברווח של 15 מיליון ש' למרות החולשה בשווקי ההון וירידת סביבת הריבית

28.05.2018, 16:36 | רחלי בינדמן

בזמן שחברת הביטוח מגדלמתמודדת עם הפסד רבעוני, חברת הביטוח המתחרה מנורה, הקטנה יותר שמחזיקה בתחומי פעילות הפחות משיקים לשוק ההון מסיימת את הרבעון דווקא ברווח צנוע של 15 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לעומת רווח של 57 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בעוד מגדל וכלל מושפעות יותר מהמתחרות מסביבת הריבית ושוק ההון בשל תיק ביטוחי המנהלים הגדול שלהן, מנורה דווקא מפגינה חוסן בתקופות של ירידות בשווקים לאור ביזור הפעילויות שלה ותיק ביטוחי המנהלים הקטן.

חברת הביטוח שבניהולו של יהודה בן אסאייג נאלצה להפריש 68 מיליון שקל ברבעון לצורך חיזוק ההון בשל ירידת סביבת הריבית בעוד בתקופה המקבילה שחררה כסף מההון העצמי לשורת הרווח בהיקף של 21 מיליון שקל בשל עליית סביבת הריבית.

עם זאת, ברבעון המקביל אשתקד ביצעה מנורה הפרשה של 17 מיליון שקל בשל תקנות חדשות שצפויות להגדיל את תשלומי הפיצויים של חברות הביטוח לנפגעי תאונות רכב, ואילו ברבעון הנוכחי לא בוצעה הפרשה דומה.

בסך הכל רשמה מנורה הכנסות של 5.8 מיליארד שקלים, והיא מציגה צמיחה נאה של 13% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

יהודה בן אסאייג - מנכ"ל מנורה, צילום: הילה ספאק יהודה בן אסאייג - מנכ"ל מנורה | צילום: הילה ספאק יהודה בן אסאייג - מנכ"ל מנורה, צילום: הילה ספאק

ההפקדות לקרן הפנסיה של מנורה, מבטחים החדשה, קרן הפנסיה הגדולה בישראל הסתכמו ב-2.8 מיליארד שקל – עלייה מרשימה של 12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. נתח השוק של מנורה בהפקדות חדשות לפנסיה עומדת על 28.9%.

למרות התחרות העזה בשוק הפנסיה, במיוחד על רקע כניסת קרן פנסיית ברירת המחדל של מיטב-דש והלמן אלדובי המתחייבות לדמי ניהול סופר נמוכים בפנסיה, מנורה מצליחה להציג שיפור ברווח שעמד על 36 מיליון שקל לעומת 27 מיליון שקל אשתקד, תודות לעליה בהיקף הנכסים המנוהלים. מנורה מנהלת היום בפנסיה כבר 107 מיליארד שקל לעומת 91 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות