אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחאני יפגש עם פוטין ושי ג'ינפינג בסין להבטיח את המשך שת"פ ביניהם צילום: איי פי, רויטרס

רוחאני יפגש עם פוטין ושי ג'ינפינג בסין להבטיח את המשך שת"פ ביניהם

שלושת הנשיאים יוועדו בסוף השבוע הבא בוועידת ארגון שנגחאי לשיתוף פעולה. לטענת רוסיה, הטלת הסנקציות על איראן מהמערב יכולה להקנות לטהרן את הזכות להיות חברה בארגון

28.05.2018, 18:09 | שירות כלכליסט
בסוף השבוע הבא ייפגשו נשיא איראן חסן רוחאני ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין בוועידה שתתקיים בסין. המפגש באירוחו של הנשיא הסיני שי ג'ינפינג יעסוק בהתמודדות עם משיכת ידיה של ארה"ב מהסכם הגרעין מול איראן, ונועד בעיקר להבטיח המשך עסקים כרגיל. על כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

המפגש המשולש ייערך במהלך ועידת ארגון שנגחאי לשיתוף פעולה. הארגון שנוסד ב־2001 נועד לבנות ולהדק את שיתופי הפעולה הפוליטיים, הכלכליים והביטחוניים של החברות בו - סין, רוסיה, הודו, פקיסטן וארבע מדינות נוספות. איראן משמשת כמשקיפה בארגון, אף שבעבר ביקשה להיות חברה מן המניין.

לטענת רוסיה, הטלת הסנקציות על איראן מהמערב יכולה להקנות לאחרונה את הזכות להיות חברה בארגון.

נשיא איראן חוסן רוחני , צילום: איי פי נשיא איראן חוסן רוחני | צילום: איי פי נשיא איראן חוסן רוחני , צילום: איי פי

"אנחנו מקווים כי סין ואיראן יקיימו התייעצויות מקיפות ויקדמו שיתופי פעולה בילטראליים", אמר סגן שר החוץ הסיני. "עלינו לבחון כיצד להימנע משיבושים בפרויקטים משותפים של שני הצדדים".

בייג'ינג היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של טהראן ואחת הצרכניות הגדולות ביותר של נפט גולמי איראני. על אף הטלת הסנקציות המחודשת מצד ארה"ב, סין הודיעה כי יחסי המסחר שלה עם איראן יימשכו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות