אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברים חדשים בוועדה למתן חוות דעת על המועמד לנציב שירות המדינה צילום: לשכת רואי חשבון בישראל

בלעדי לכלכליסט

חברים חדשים בוועדה למתן חוות דעת על המועמד לנציב שירות המדינה

מינה טייכר ודב גולדברגר ימונו לוועדה לאחר ששני חברים אחרים - נגה קינן ואריה בר - התבקשו לעזוב בשל ליקויים במינוי; הוועדה נועדה להכשיר את מינוי עפרה ברכה - המועמדת של רה"מ - לתפקיד הנציבה

28.05.2018, 20:51 | אדריאן פילוט

מינה טייכר ופרופ' דב גולדברגר הם שני החברים החדשים בוועדה המיוחדת למתן חוות דעת על המועמד לתפקיד נציב שירות המדינה - זאת אחרי שנגה קינן ואריה בר התבקשו לעזוב את תפקידם.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בוועדה מיוחדת וייחודית שמתכנסת אך ורק ערב אישורו של נציב שירות המדינה (אחרי היבחרו על ידי ראש הממשלה) והיא אחראית לבחון את כישוריו של המועמד (או מועמדת - עפרה ברכה - במקרה הנוכחי) ואת טוהר מידותיו בלבד.

עפרה ברכה, צילום: לשכת רואי חשבון בישראל עפרה ברכה | צילום: לשכת רואי חשבון בישראל עפרה ברכה, צילום: לשכת רואי חשבון בישראל

לפני כשבועיים, קיבל בג''ץ בפועל את טענות ד''ר רפי נץ צנגוט, וקבעו כי שניים מהחברים המרכיבים את הוועדה, נגה קינן ואריה בר, נבחרו באופן פסול ועליהם לעזוב אותה. עוד נקבע כי הוועדה בראשות השופט בדימוס חנן אפרתי, שהיתה אמורה להמליץ על ברכה כמועמדת מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו, חייבת להתחיל את עבודתה מחדש. החלטת בג''ץ הגיעה אחרי שפרקליטות המדינה - שלא מכירה בעובדה שנפלו פגמים במינויה של בר וקינן - הסכימה להחליפם, וזאת "מטעמיים מעשיים" בלבד.

"הוועדה בהרכבה החדש תקיים את הליך העבודה מראשיתו ותגבש את חוות דעתה על אודות המועמדת שעמדה לבחינת הוועדה בהרכבה הנוכחי או מועמד אחר כפי שיונח לבדיקתה". כלומר, מהנכתב עולה כי הוועדה החדשה רשאית גם לבדוק מועמדים נוספים שאינן עפרה ברכה.

שופטי בג''ץ גם "עוקצים" את המשיבים (ראש הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה וממלא מקום נציב שירות המדינה) ומביאים את מורת רוחם מהליקויים הקשים שנפלו בבחירת אותם חברים: "לא ראינו ליתן הנחיות בהתייחס לפעולתם העתידה של המשיבים, וחזקה עליהם כי יפעלו לפי אמות המידה הקבועות במשפט המינהלי".

אך מינויה של טייכר צריך להדליק אורות אדומים עבור נתניהו וברכה: ב-2015 היא כיהנה כחברה בוועדת המינויים לבחירת מנכ''ל משרד הבריאות והתנגדה למינויו של משה בר סימן טוב, זאת בטענה כי אין לאשר את המינוי משום שלבר סימן טוב אין ניסיון ניהולי מספק והשכלה רפואית מתאימה.

מיהם החברים החדשים?

מינה טייכר היא פרופסור בחוג למתמטיקה באוניברסיטת בר-אילן. ביולי 2008 נבחרה לסגנית הנשיא של הנציבות העולמית לחינוך מתמטי. בין תפקידיה הציבוריים והאקדמיים הנוספים היא כיהנה בין היתר כמדענית הראשית של משרד המדע, התרבות והספורט, כחברה בוועדת ההיגוי העליונה למדע וטכנולוגיה של משרד החינוך וכחברה בוועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה.

גולדברגר הוא איש חינוך שנולד בגרמניה בשנת 1946. תחילת הקריירה הציבורית שלו הייתה כעוזר סגן שר החינוך, זבולון המר, ובהמשך כיהן בשורת תפקידים, כולל בחברה למתנ"סים ובמשרד הרווחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה