אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 4 שנים: החיפושים אחרי המטוס המלזי הופסקו צילום: רויטרס

אחרי 4 שנים: החיפושים אחרי המטוס המלזי הופסקו

זאת לאחר שאוניית חיפוש מיוחדת סיימה סריקה בת 90 יום של שטח נרחב ועמוק ביותר בדרום האוקיינוס ההודי. מטוס הנוסעם נעלם במהלך טיסה מקואלה לומפור לבייג'ין, כשעל סיפונו 239 אנשים

29.05.2018, 09:10 | שירות כלכליסט

מבצע החיפושים בן ארבע השנים אחר המטוס המלזי הנעדר 370MH הופסק רשמית. לאחר שאוניית חיפוש מיוחדת סיימה סריקה בת 90 יום של שטח נרחב ועמוק ביותר בדרום האוקיינוס ההודי, ממשלת מלזיה אומרת כעת שאין לה תוכניות להמשך החיפושים.

מטוס הנוסעים נעלם ב-8 במרץ 2014 במהלך טיסה מקואלה לומפור לבייג'ין, כשעל סיפונו 239 אנשים. עדיין מתקיים דיון נסער באשר לסיבת ההיעלמות.

קראו עוד בכלכליסט

החיפוש אחר המטוס הנעדר הביא לאחד ממבצעי החיפוש הנרחבים ביותר על פני השטח ומתחת לפני הים בהיסטוריה של התעופה, שבוצע על ידי חברת Ocean Infinity מארה"ב. החברה סרקה שטח של כ-80 אלף קמ"ר באמצעות צי של שמונה צוללות גמדיות.

מזג האויר החמיר באזור עם התקרב החורף והפך את החיפושים לבלתי אפשריים למשך כמה חודשים.

החברה הסכימה לבצע את החיפוש ולקבל עליו תשלום רק אם תמצא את המטוס.

החיפוש החל לאחר שנותחו נתיבי ההיסחפות האפשריים של חלקי המטוס שנמצאו עד כה לאורך החוף המזרחי של אפריקה. זו הייתה האחרונה בסדרת נסיונות למצוא את המטוס.

שאריות של המטוס המלזי בחוף האפריקאי, צילום: רויטרס שאריות של המטוס המלזי בחוף האפריקאי | צילום: רויטרס שאריות של המטוס המלזי בחוף האפריקאי, צילום: רויטרס

לחוקרים יש מידע מוגבל באשר לקורות המטוס בשעותיו האחרונות. מומחים עדיין לא יכולים להגיע למסקנות חותכות באשר לשאלה האם המטוס נותר בשליטת הטייס, או יצא משליטה והתרסק בים. כל אחד מהתרחישים האלה מוביל לאזור חיפוש אחר.

הסיבה שבגללה הטייס הסיט את המטוס מנתיבו אל רצועת אוקיינוס מרוחקת אינה ידועה, כיוון שרוב ציוד התקשורת שבמטוס כובה.

מוקדם יותר החודש דחו חוקרים אוסטרלים את הטענה שהמטוס רוסק בכוונה על ידי הטייס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות