אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלה הערים הטובות בעולם לחיות בהן צילום: realestate.com.au

אלה הערים הטובות בעולם לחיות בהן

יחידת המחקר של ה"אקונומיסט" דירגה גם השנה 140 ערים בעולם לפי פרמטרים של יציבות כלכלית, רמת שירותי בריאות, תרבות וסביבה, חינוך ותשתיות. ערים בקנדה ואוסטרליה תפסו 6 מתוך עשרת המקומות הראשונים. הערים הגרועות בעולם - דמשק, לגוס וטריפולי

29.05.2018, 22:12 | שירות כלכליסט

אם אתם מטיילים ברחבי העולם בחיפוש אחר גן עדן, או שוקלים מעבר של ממש לארץ אחרת, הדו"ח השנתי העולמי של ה"אקונומיסט" ל-2017 בנושא הערים שהכי טוב לחיות בהן, דירג 140 ערים ברחבי הגלובוס. העיר האוסטרלית מלבורן מוקמה השנה במקום הראשון ברשימת הערים שהכי טוב לחיות בהן, זו השנה השביעית הרציפות. 

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח מעניק לערים ברחבי העולם ניקוד על פי 30 פרמטרים שונים ב-5 קטגוריות: יציבות, שירותי בריאות, תרבות וסביבה, חינוך ותשתיות. לכל אחת מהקטגוריות יש מספר תת-קטגוריות. בקטגוריית היציבות למשל נמצאות תת-קטגוריות כמו שכיחות פשעים קלים או אלימים ואיומי טרור, ובקטגוריית התרבות והסביבה נבחנים גורמים כמו הטמפרטורה הממוצעת, רמות הצנזורה, ומגבלות חברתיות או דתיות.

140 ערים נסקרות, והניקוד ניתן להן על בסיס של מ-1 עד 100, כאשר 1 משמעו תנאי מחייה בלתי נסבלים, ו-100 מסמל תנאי מחייה אידאליים.

חלק גדול ב-10 הערים הראשונות נמצאות בקנדה ואוסטרליה. נושאי תסיסה אזרחית, אלימות וטרור הורידו ערים כמו דמשק וטריפולי לתחתית הרשימה.

אלה הן 10 הערים הטובות ביותר בעולם לחיות בהן:

10. המבורג, גרמניה

 

המבורג נכנסה השנה לרשימת עשר הערים האיכותיות ביותר עם ציון של 95. ציון היציבות שלה היה 90, וציון התרבות והסביבה 93.5. ציון החינוך 91.7, וציוני הבריאות והתשתיות - 100.

 

 

המבורג, גרמניה, צילום: שאטרסטוק המבורג, גרמניה | צילום: שאטרסטוק המבורג, גרמניה, צילום: שאטרסטוק

 9. הלסינקי, פינלנד

 

אחד הקריטריונים בדירוג הוא צפיפות האוכלוסייה.בפינלנד מדד זה נע בין 15 ל-18 איש לקמ"ר של יבשה, שיעור קטן בהשוואה לממוצע הגלובלי של 57 איש לקמ"ר.

הלסינקי קיבלה ניקוד כולל של 95.6, עם ניקודי יציבות ובריאות של 100, ניקוד תשתיות של 96.4, ניקוד חינוך של 91.7, וניקוד תרבות וסביבה של 88.7.

הלסינקי, פינלנד, צילום: getyourguide הלסינקי, פינלנד | צילום: getyourguide הלסינקי, פינלנד, צילום: getyourguide

8. אוקלנד, ניו זילנד

 

בניו זילנד צפיפות האוכלוסייה זהה לזו של פינלנד. היא קיבלה ציון כולל של 95.7, ציון תרבות וסביבה של 97, ציון שירותי בריאות של 95.8, ציון יציבות של 95, ציון תשתיות של 92.9, ו-100 על החינוך.

אוקלנד, ניו זילנד, צילום: spwise.com אוקלנד, ניו זילנד | צילום: spwise.com אוקלנד, ניו זילנד, צילום: spwise.com

7. פרת', אוסטרליה

 

פרת' היא עיר אוסטרלית נוספת שנכנסה לרשימה, עם ציון כולל של 95.9. פרת' קיבלה ציון יציבות של 95, ציון תרבות וסביבה של 88.7, וציון 100 לשירותי הבריאות, החינוך והתשתיות שלה.

פרת פרת', אוסטרליה | צילום: שאטרסטוק פרת

6. אדלייד, אוסטרליה

 

אדלייד קיבלה ציון כולל של 96.6, בין היתר בזכות ציון 100 שקיבלו שירותי החינוך והבריאות שלה. העיר האוסטרלית הזאת קיבלה ציון יציבות של 95, ציון תרבות וסביבה של 94.2, וציון תשתיות של 96.4.

 

אדלייד, אוסטרליה , צילום: Australia.com אדלייד, אוסטרליה | צילום: Australia.com אדלייד, אוסטרליה , צילום: Australia.com

5. קלגארי, קנדה

קלגארי היא אחת מהערים הקנדיות שהגיעו לרשימת עשרת הראשונות, עם ניקוד כולל של 96.6. ניקודי היציבות, החינוך ושירותי הבריאות שלה היו 100, בעוד ניקוד התשתיות שלה היה 96.4 וניקוד התרבות והסביבה 89.1.

קלגארי, קנדה , צילום: harvestcalgar קלגארי, קנדה | צילום: harvestcalgar קלגארי, קנדה , צילום: harvestcalgar

4. טורונטו, קנדה

 

טורונטו הגיעה למקום הרביעי השנה, עם ניקוד כולל של 97.2. שירותי הבריאות, היציבות והחינוך שבה קיבלו כולם ניקוד של 100. ניקוד התשתיות של טורונטו היה 96.4, וניקוד התרבות והסביבה שלה היה 98.1.

 

טורונטו, קנדה, צילום: גטי אימג טורונטו, קנדה | צילום: גטי אימג'ס טורונטו, קנדה, צילום: גטי אימג

3. ונקובר, קנדה

ונקובר הגיעה למקום ה-3 עם ציון כולל של 97.3, ציון 95 ליציבות, ציון 92.9 לתשתיות, וציון 100 מושלם לשירותי הבריאות, התרבות והסביבה, והחינוך.

 

 

ונקובר, קנדה ונקובר, קנדה ונקובר, קנדה

2. וינה, אוסטריה

 

רק 0.1 נקודות מפרידות בין וינה לעיר הראשונה בעולם השנה. ציונה הכולל היה 97.4. בירת אוסטריה קיבלה ציון יציבות של 95, בעוד שירותי הבריאות, החינוך והתשתיות שלה קיבלו כולם ציון 100. ציון התרבות והסביבה שלה עמד על 94.4.

וינה, אוסטריה, צילום: wien.info וינה, אוסטריה | צילום: wien.info וינה, אוסטריה, צילום: wien.info

1. מלבורן, אוסטרליה

 

מלבורן, העיר שנחשבת לברת-המחייה ביותר בעולם ל-2017, קיבלה ציון כולל של 97.5, עם ציון 100 בשלוש קטגוריות: חינוך, תשתיות ושירותי בריאות. היא קיבלה בנוסף ציון יציבות של 95, וציון תרבות וסביבה של 95.1.

 

 

מלבורן, אוסטרליה, צילום:australia.com מלבורן, אוסטרליה | צילום:australia.com מלבורן, אוסטרליה, צילום:australia.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
תקראו את מגיב 13, הוא צודק בכל מילה
עורכי הסקרים האלו לא יודעים מהחיים שלהם. מסתמכים על כל מיני סטטיסטיקות שמקורן הזוי לחלוטין והקשר שלהן למציאות רופף במקרה הטוב. כמי שחי במונטריאל כבר עשרות שנים אני יכול להעיד שהמציאות בקנדה וחיי היום יום רחוקים מרחק עצום מכל הסטטיסטיקות למיניהן. תשתיות מוזנחות, רעועות ומתפוררות שכבר עלו באסונות בנפש, תקנות וחוקים דרקוניים או למצער מגוחכים שממש ממררים את חיי האזרחים, ביורוקרטיות מסורבלות, מטורללות, איומות ובזבזניות שכל מהותן ביצירת מגבלות וקשיים לאזרחים ולאנשי מקצוע, חוסר אכפתיות מוחלט של הרשויות ושל נציגי ציבור נבחרים למצוקות האמיתיות של האזרחים. תורים מטורפים לשירותי בריאות, חולי סרטן יכולים להמתין שנה ואף יותר לניתוחים מצילי חיים - עד שהניתוח מתבצע החולה מת או שנגזר דינו. יותר מכך, השחיתויות השלטוניות וברשויות מקומיות מהוות נורמה כמעט בכל מקום. שלא כמו בארץ, הציבור הקנדי לא אכפתי, מרוחק מרצון ולא מעורב בנעשה בדרגי הממשל. פוליטיקאים ומנהלנים מודעים לכך היטב ורואים עצמם חופשיים לבזבז כספי ציבור על פרוייקטים פיקטיביים או לבזבז סכומי עתק על דברים טפשיים לחלוטין ולא נחוצים.
מונטריאל  |  03.06.18
לכל התגובות