אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלנט מנסה שוב למנות מקורב שנפסל לתפקיד בכיר במשרדו צילום: אתר רשת עמל, עמית שעל

גלנט מנסה שוב למנות מקורב שנפסל לתפקיד בכיר במשרדו

יוסי חדד, שהובא למשרד השיכון בידי השר, לא מפסיק להסתבך ‑ ממכתב נזיפה שהגניב לתיק של עובדת ועד מסרון גזעני בקבוצת וואטסאפ של המשרד. לאחר שהנציבות סרבה לאשר את מינויו לתפקיד בכיר במכרז קודם, הוא מועמד במכרז נוסף

30.05.2018, 08:24 | נמרוד בוסו

הביקורת על המינויים הבעייתיים במשרדו לא מרתיעה את שר השיכון יואב גלנט. מחר צפוי להתקיים המכרז השלישי לתפקיד מנהל מינהל מרקם ותיק ואוכלוסיות, לאחר ששני המכרזים הקודמים לתפקיד הסתיימו ללא זוכה. כמו במכרז הקודם, שנערך בינואר, גם הפעם גלנט מייעד את התפקיד למקורבו יוסי חדד, מי שממלא את התפקיד בפועל זה כשנתיים כממלא מקום.

קראו עוד בכלכליסט

מה שפוגע בסיכוייו של חדד הוא ההתנגדות של נציבות שירות המדינה, שם מודאגים משורה של אירועים חריגים שליוו את כהונתו, בעיקר בתחום יחסי האנוש. ועדת המכרז מורכבת משני נציגים מטעם משרד השיכון, בהם מנכ"ל המשרד חגי רזניק ונציג נוסף – אשר צפויים לתמוך בחדד, ושני נציגים נוספים מטעם הנציבות. 

שר השיכון גלנט. דבקות במטרה, צילום: עמית שעל שר השיכון גלנט. דבקות במטרה | צילום: עמית שעל שר השיכון גלנט. דבקות במטרה, צילום: עמית שעל

אל"מ במיל' יוסי חדד נכנס למשרד השיכון בראשית 2016 כמנהל אגף המיעוטים. זמן קצר לאחר מכן הוקם במשרד מינהל מרקם ותיק, המאגד שלושה אגפים: מיעוטים, חרדים, ושיקום שכונות. באמצע 2016 פורסם לתפקיד מכרז לעובדי מדינה בלבד. 32 מועמדים ניגשו, אך איש לא נמצא מתאים, וחדד מונה בינתיים לממלא מקום.

ביולי 2017, בדיוק במועד שבו צבר חדד את הניסיון הניהולי המינימלי שנדרש לתפקיד, שוב פורסם מכרז. חדד הגיש מועמדות, אולם הנציבות הקפיאה את המכרז בשל מכתב תלונה חריף מטעם קבוצה גדולה של עובדי המינהל, שכתבו כי חדד "מפעיל נגדנו אמצעי לחץ בלתי סבירים, תוך שימוש חוזר באיומים גלויים או סמויים, ומשליט פחד וטרור". לאחר חקירת התלונות המליצה הנציבות למנכ"ל רזניק לנזוף בחדד בהליך שימוע, וקבעה כי אם יעשה כן חדד יוכל להתמודד. רזניק ערך את השימוע אבל ויתר על נזיפה. באירוע חריג אחר, חדד הכניס מכתב נזיפה לתיקה האישי של מנהלת באגף שעבדה תחתיו חודשיים בלבד ופרשתה מיוזמתה. המכתב הוכנס לאחר פרישתה וללא ידיעתה. יועמ"ש המשרד עו"ד אלעזר במברגר הורה לחדד למשוך את המכתב.

יוסי חדד, צילום: אלעד גרשגורן יוסי חדד | צילום: אלעד גרשגורן יוסי חדד, צילום: אלעד גרשגורן

בינואר השנה התכנסה וועדת המכרזים. למרות לחצים שהפעיל רזניק, כשליחו של גלנט, הוועדה החליטה לא לבחור איש מהמועמדים, כאשר הסיבה לכך היו אירועי המשמעת שבהם היה חדד מעורב.

לפני שבוע חדד שוב חולל סערה: בהודעה בקבוצת הוואטסאפ של הנהלת המשרד הבכירה הוא שילב מסר גזעני כלפי האוכלוסייה הערבית, זו שבעניינה הוא אמור לטפל במסגרת תפקידו. דקה לאחר מכן הוא נאלץ חדד למחוק אותה בהוראת היועמ"ש, החבר בקבוצה.

ממשרד השיכון נמסר בתגובה: "לנציגים המקצועיים של המשרד בוועדות הבחירה שיקול דעת מקצועי בבחירת המועמדים, ומשקל הצבעתם שווה לאחרים. הפעולות בעניין המכרז ותקני כוח האדם נעשים על פי כללי התקשיר ובתיאום עם הנציבות. אשר למכתב האישי של העובדת, נציין כי סיכום השיחה שהתקיימה בטרם פיטוריה מעולם לא הוכנס לתיקה האישי".

מנציבות שירות המדינה נמסר: "בעקבות התלונות נגד חדד נפתחה חקירה ולאור תוצאותיה העביר אגף המשמעת המלצה למנכ"ל משרד השיכון לעשות שימוש בסמכותו לפי סעיף 31 לחוק המשמעת ולנזוף בעובד בכפוף לשימוע. המנכ"ל ערך שימוע ובסופו החליט שלא לנזוף בו. כל המסמכים בעניין שתואר לעיל הועברו גם לידיעת חברי וועדת המכרז שבו חדד היה מועמד. בסופו של ההליך הוועדה לא בחרה זוכה. לפי הנהלים הקיימים, בכל מכרז שבו מתמודד מועמד אשר התקיים הליך משמעתי בעניינו, המידע בנושא מועבר לידיעת חברי וועדת המכרזים".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות