אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות פסח: קסטרו עברה מהפסד לרווח ברבעון הראשון צילום: איימי נקדאי

בזכות פסח: קסטרו עברה מהפסד לרווח ברבעון הראשון

רשת האופנה הציגה צמיחה בהכנסות, בעקבות חג הפסח שחל השנה ברבעון הראשון ואילו ב-2017 חל ברבעון השני; הרווח הנקי עמד על 4.4 מיליון שקל, לעומת הפסד של 2.8 מיליון שקל ברבעון המקביל

30.05.2018, 16:29 | אורנה יפת

קבוצת האופנה קסטרו מסכמת היום (ד') את הרבעון הראשון לשנת 2018 עם עלייה בהכנסות וברווחים. 

הצמיחה בהכנסות נתמכה על ידי חג הפסח, שחל השנה ברבעון הראשון ואילו ב-2017 חל ברבעון השני. החג תרם לעלייה של 2.4% במכירות החנויות הזהות, עלייה שהשפיעה על מכירות הקבוצה והן צמחו ב-3.5% ל-245 מיליון שקל. המכירות למ"ר בחנויות הזהות עמדו על 1,180 שקל למ"ר ברבעון הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט

הירידה בשער הדולר ושיפור תנאי הסחר הגדילו את הרווח הגולמי ב-10% והוא עמד ברבעון על 142.5 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי ממחזור המכירות עלה ב-3.4% ל-58.1%.

לא כל השיפור ברווח הגולמי חילחל לשורת הרווח התפעולי של הקבוצה שעמד על 4.4 מיליון שקל, לעומת הפסד של 2.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. זאת בין היתר בשל עליה של כ-7% בהוצאות המכירה והשיווק של קסטרו, בשל סגירת חנויות וכן עלייה בהוצאות הפרסום לקראת חג הפסח.

סניף קסטרו ברמת אביב, צילום: איימי נקדאי סניף קסטרו ברמת אביב | צילום: איימי נקדאי סניף קסטרו ברמת אביב, צילום: איימי נקדאי

בנטרול תוצאות קבוצת הודיס, הציגה קסטרו רווח תפעולי של 5.6 מיליון שקל ברבעון, לעומת רווח של 400 אלף שקל בלבד ברבעון המקביל. קסטרו הפחיתה במהלך הרבעון את הוצאות שכר הדירה ודמי הניהול ב-0.2% ביחס לרבעון מקביל אשתקד.

הקבוצה מפעילה 439 חנויות, כולל חנויות קבוצת הודיס, בהן היא מחזיקה בשותפות עם הודיס. ברבעון האחרון פתחה החברה שלוש חנויות - של מותג הקוסמטיקה איב רושה, של רשת אורבניקה ושל מותג אביזרי האופנה טופ טן. הקבוצה מפעילה 158 חנויות של רשת קסטרו, וסגרה ברבעון אחרון חנות אחת של המותג.

הכנסות הקבוצה אינן כוללות את תוצאות הפעילות של חברות קבוצת הודיס. קסטרו מדווחת כי הכנסות חברות קבוצת הודיס עלו ב-11.2% ברבעון הראשון של השנה ועמדו על 184.2 מיליון שקל. הרווח הגולמי של הקבוצה עלה ב-24.5% ל-97.4 מיליון שקל. קבוצת הודיס צמצמה את ההפסד התפעולי ל-2 מיליון שקל וזאת לעומת הפסד תפעולי של 13.6 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

לדברי שירה אחיעז, אנליסטית קמעונאות בבית ההשקעות אי.בי.אי, "ברבעון הנוכחי תוצאות קבוצת הודיס גרעו כ-1.5 מיליון שקל מהרווח התפעולי. את הסיבה לכך ניתן ליחס לכך שהרבעון הראשון הוא מסורתית חלש אצל חברות הקבוצה הנרכשת והן אינן מושפעות לטובה מעיתוי החג".

בשורה תחתונה סיימה קסטרו את הרבעון עם מעבר לרווח של 1.6 מיליון שקל לעומת הפסד של 6.3 מיליון שקל ברבעון מקביל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות