אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירות הסמארטפונים חוזרות לצמוח - ולא בזכות אפל וסמסונג צילום: Nokia

מכירות הסמארטפונים חוזרות לצמוח - ולא בזכות אפל וסמסונג

שוק הטלפונים החכמים רשם ירידה בולטת ב-2017, אך לפי נתוני גרטנר, ברבעון הראשון שב לצמוח; התנופה לא הושגה בזכות אפל, סמסונג או שיאומי, אלא הודות לזינוק במכירות הסמארטפונים הזולים ביותר, שעולים פחות מ-150 דולר

30.05.2018, 16:57 | רפאל קאהאן

שוק הסמארטפונים מתאושש: לאחר ש-2017 נרשמה כאחת הגרועות ביותר בהיסטוריה של קטגוריית המוצר הזו, נראה שהשנה היא חוזרת לפסי צמיחה. לפי נתוני גרטנר, מכירות הסמארטפונים צמחו ברבעון הראשון של השנה ב-1.3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. המרוויחה הגדולה היא שיאומי, שנתח השוק שלה צמח ל-7.4% ביחס ל-3.4% בשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

אפל וסמסונג, שתי ענקיות הסלולר שנאבקות על השליטה בשוק, לא אחראיות לצמיחה: אפל עלתה ב-0.4% וסמסונג אף ירדה ב-0.3%. וואווי, שניצבת במקום השלישי, רשמה צמיחה של 1.5% ונתח השוק העולמי שלה התייצב על 10.5%.

סמארטפונים, צילום: שאטרסטוק סמארטפונים | צילום: שאטרסטוק סמארטפונים, צילום: שאטרסטוק

בזכות מי חלה הצמיחה? לפי גרטנר, הסמארטפונים הזולים בשוק, שמחירם עומד על פחות מ-150 דולר, הם שאחראים לתנופה. בעבר קטגוריית המחירים הזו הייתה מיועדת לשווקים מתפתחים בלבד, אך השיפורים ביכולותיהם הפכו אותם לאלטרנטיבה ראויה עבור משתמשים בכל העולם, שלא רואים סיבה לקנות סלולרי ב-700 עד 1,000 דולר.

אפל וסמסונג, כמו גם יצרניות אחרות, הבינו שיש פוטנציאל בלתי ממומש בקטגוריית המכשירים המוזלים. לפי הערכות, צפויה אפל להחיות את מותג האייפון SE כדי לפנות למשתמשים שרוצים ליהנות ממערכת ההפעלה שלה אך לא יכולים להרשות לעצמם אייפון סטנדרטי. סמסונג, לעומתה, השקיעה בקמפיינים גדולים למכשירי סדרות J הבסיסית וסדרת הביניים A, כדי לתת מענה לתחרות מצד יצרניות סיניות כ-Oppo, וואן פלוס ושיאומי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות