אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"טראמפ יממש את איומיו להטיל מכסים על פלדה ואלומיניום המיוצרים באירופה" צילום: בלומברג

"טראמפ יממש את איומיו להטיל מכסים על פלדה ואלומיניום המיוצרים באירופה"

כך לפי מקורבים לממשל בוושינגטון. באיחוד האירופי אומרים שהם מוכנים להטיל מיידית מכסים על יבוא אמריקאי בהיקף 3.3 מיליארד דולר במקרה שטראמפ יממש את החלטתו

31.05.2018, 08:55 | שירות כלכליסט
ממשל טראמפ, שלא הצליח להשיג ויתורים כלשהם מהאיחוד האירופי לקראת האולטימטום שחל מחר, מתכנן לממש את איומיו להטיל מכסים על פלדה ואלומיניום אירופיים, כך אומרים מקורבים לממשל.

קראו עוד בכלכליסט

הצעד הזה יגרור ככל הנראה תגובה מצד האיחוד, אשר איים מצידו להגיב במכסים משלו על מוצרים אמריקאים כמו אופנועים, ג'ינס ובורבון (ויסקי העשוי מתירס המיוצר באזור בורבון שבקנטאקי).

מקורב לנושא אמר שתוכניות הממשל עדיין יכולות להשתנות, במיוחד אם שני הצדדים יצליחו לרקום עסקה של הרגע האחרון, למרות שהסיכוי לא גדול.

הנשיא טראמפ הודיע במרץ על מכסים שברצונו להטיל, של 25% על פלדה ו-10% על אלומניום מיובאים, בעקבות מה שהוא הגדיר כשיקולי ביטחון לאומי.

וילבור רוס, שר המסחר האמריקאי , צילום: רויטרס וילבור רוס, שר המסחר האמריקאי | צילום: רויטרס וילבור רוס, שר המסחר האמריקאי , צילום: רויטרס

הבית הלבן דחה את כניסתם לתוקף של המכסים עבור כמה מדינות, בהן האיחוד האירופי, שקיבלו הזדמנות להציע ויתורים משלהן כדי לקבל פטור. אך כעת הדחייה שקיבל האיחוד מסתיימת.

שר המסחר וילבור רוס, מי שהוביל את החקירה לגבי יבוא הפלדה כאיום אפשרי על הביטחון הלאומי האמריקאי, רמז אתמול שהמכסים על האיחוד אכן עומדים להיכנס לתוקף. עם זאת הוא הדגיש שארה"ב מעוניינת בהמשך המשא ומתן ובהגעה לעסקה אפשרית שתפתח את השווקים באירופה ליצוא מארה"ב. "אלוהים יודע שיש הרבה מכסים שאירופה הטילה עלינו", אמר בדיון בארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי. 

פקידים אירופים אמרו שהם מוכנים להטיל מיידית מכסים על יבוא אמריקאי בהיקף 3.3 מיליארד דולר, תחת חוק של ארגון הסחר העולמי שמאפשר למדינות החברות בו להעניש מדינה אחרת באופן מיידי בעקבות ניסיון של האחרונה להציב חסמים בפני ייצוא שלהן. באיחוד מאמינים שה"דאגה לביטחון הלאומי" האמריקאי, בגללה לכאורה מוטלים המכסים, היא לא יותר מכיסוי לניסיון לשפר את מצבן הכלכלי של תעשיות הפלדה והאלומיניום בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
70 שנה שהאמריקאים משלמים על הביטחון שלהם, ומשקמים אותם והם לא מפרגנים להם מסחרית - עם חברים כאלו..
שהאריפאים יסתדרו לבד עם הרוסים והערבים ושאר הבלגן בעולם. ויתנו לליברלים שלהם לעוף על עצמם ולהכניס עוד ועוד סוסים טרויאנים. בלי הגנה אמריקאית הנכים מאירופה (צרפת ושאר הכושלים) יפסידו גם במלחמה הבאה. או שגרמניה תכבוש אותם שוב. כי מישהו יתפלפ שם בהנהגה.
אירופאים קמצנים  |  01.06.18
4.
האירופאים מפעילים מכסים מאז ומתמיד על סחורה וחומרים מארה"ב
למעשה, יצרן אירופאי יכול היום להתחרות בתוך ארה"ב ביצרן מקומי אך ההיפך בלתי אפשרי עקב מכסים של האיחוד האירופאי. עכשיו שארה"ב עושה דבר דומה אז זה לא בסדר.... השאלה היא - האם יש מיסוי על פלדה ואלומיניום מסין לדוגמא באירופה? התשובה כמובן בגוף השאלה....
משהו  |  01.06.18