אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס עם רווח הגבוה בענף הביטוח ברבעון הראשון; הראל במקום השני צילום: שאול גולן

הפניקס עם רווח הגבוה בענף הביטוח ברבעון הראשון; הראל במקום השני

התלות הנמוכה יותר בסביבת הריבית וביזור הפעילויות גרמה להפניקס להרוויח 175 מיליון ש' ולהוביל את ביצועי הענף ברבעון, שהושפעו לרעה משוק ההון ומהירידה בסביבת הריבית. הראל עם רווח של 80 מיליון שקל

31.05.2018, 09:38 | רחלי בינדמן

הפניקס בניהולו של אייל לפידות מסכמת את הרבעון החזק ביותר בקרב חמש חברות הביטוח עם רווח כולל של 175 מיליון שקל לעומת 270 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. זאת בעוד כלל רשמה הפסד ומגדל הפסד של 30 מיליון שקל.

חברת הראל תפסה את המקום השני לאחר שדיווחה על רווח של 80 מיליון שקל לעומת רווח של 253 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות בענף הביטוח הושפעו לרעה מירידה נוספת בסביבת הריבית במשק, שהגדילה את ההפרשות לחיזוק ההון העצמי על חשבון הרווח. הנפגעת המרכזית הייתה כלל ביטוח וכן מחולשת המניות והאג"ח בבורסות, שחתכו את הרווח מהשקעות ומדמי ניהול.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שזה נראה כרגע, סביבת הריבית התהפכה מאז תום הרבעון, כך שכל ההפרשות שרותקו אם המצב לא ישתנה עד סוף הרבעון השני, יחזרו ברבעון הבא לשורת הרווח.

בניין המשרדים של הפניקס בניין המשרדים של הפניקס בניין המשרדים של הפניקס

הראל, מובילת השוק בביטוחי בריאות, מדווחת על רווח של 22 מיליון שקל ברבעון לעומת רווח של 23 מיליון שקל אשתקד ומציינת כי הרווח הושפע מעלייה בתביעות בענף סיעוד קבוצתי בגין שנות העבר, כשלהערכת החברה, לאור ביטולם של הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים על ידי הממונה על שוק ההון דורית סלינגר, השפעה זו צפויה להתמתן באופן משמעותי בתקופות הדיווח הבאות.

התוצאות החזקות של הפניקס בהשוואה לענף, מגיעות על רקע תיק ביטוחי חיים קטן יחסית ולכן פחות הושפעה מירידה בסביבת הריבית. גם בשל ביזור פעילויות גבוה יחסית - ביטוח כללי, ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים ופיננסים - התלות של הפניקס בשווקי ההון נמוכה יותר. הפניקס גם מדווחת כי היא מחזיקה בעודף הון של 106% על ההון הנדרש לפי הוראות הסולבנסי החדשות שיש ליישם במלואן רק בסוף 2024. הפניקס הודיעה לראשונה על חלוקת דיבידנד של 120 מיליון שקל. כלל ומגדל עדיין רחוקות מהאפשרות הזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות