אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלטת אנרג'יאן לפתח את כריש ותנין הקפיצה את רווחי קבוצת דלק ב-10% צילום: עמית שעל

החלטת אנרג'יאן לפתח את כריש ותנין הקפיצה את רווחי קבוצת דלק ב-10%

בעקבות פיתוח מאגרי הגז עודכן השווי ההוגן של הסכומים והתמלוגים להם זכאית קבוצת דלק - וכתוצאה מכך רשמה הכנסות מימון של כ-258 מיליון שקל ברבעון הראשון; הרווח הנקי הסתכם ב-243 מיליון ש'

31.05.2018, 11:26 | חזי שטרנליכט

הצעת הרכש לדלק אנרגיה אמנם כשלה לאחר הרבעון הראשון, במהלך חודש אפריל, אך חדשה משמחת אחרת עבור קבוצת דלק של יצחק תשובה - החלטה שקיבלה חברת אנרג'יאן להשלים את פיתוח מאגרי כריש ותנין, "סידרה" לקבוצה עלייה של כ-10% ברבעון הראשון של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

אנרג'יאן שרכשה את זכויות דלק קידוחים בחזקות כריש ותנין קיבלה את ההחלטה הסופית על ההשקעה והידעה על כך לדלק ב-27 במרץ. כתוצאה מכך עודכן השווי ההוגן של הסכומים והתמלוגים להם זכאית הקבוצה וקבוצת דלק רשמה הכנסות מימון של כ-258 מיליון שקל ברבעון הראשון.  

 

אסי ברטפלד מנכל קבוצת דלק, צילום: עמית שעל אסי ברטפלד מנכל קבוצת דלק | צילום: עמית שעל אסי ברטפלד מנכל קבוצת דלק, צילום: עמית שעל

הגידול החד בהכנסות המימון של קבוצת דלק, הנשלטת על ידי יצחק תשובה, סייע לקבוצה להציג גידול ברווח הנקי, זאת למרות שהרווח התפעולי שלה ירדה בפרק הזמן המדובר.

הקבוצה דיווחה הבוקר (ה') על התוצאות הכספיות שלה לרבעון הראשון של 2018. עוד עולה מהתוצאות כי קבוצת דלק נאלצה להפריש 20 מיליון שקל בגין ההרעה בביצועי אחת ההחזקות שלה, דלק רכב – יבואנית רכב מאזדה ופורד לארץ.

קבוצת דלק רשמה הכנסות בהיקף של 1.78 מיליארד שקל בסיכום שלושת החודשים הראשונים של השנה, אך גידול חד בעלות ההכנסות שחק את שיעור הרווח הגולמי מ-34% לכ-30% ברבעון הראשון.

הרווח התפעולי של הקבוצה ירד בכ-4.6% והסתכם ב-332 מיליון שקל. בזכות גידול של 260% בהכנסות המימון של הקבוצה שהסתכמו בכ-317 מיליון שקל, עלה הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בכ-10.4% והסתכם ב-243 מיליון שקל.

לפי הדו"חות עולה כי פרויקט הדגל לפיתוח מאגר לוויתן מתקדם כסדרו. אסדרתאנסקו DS-7 סיימה לקדוח את חלקו התחתון של קידוח לוויתן 3 עד לעומק הסופי שלו והחלק לקדוח את קידוח לוויתן 7. לאחר סיום קידוח זה תבצע אסדת הקידוח השלמה של הקידוחים במאגר לוויתן.

דלק רכב, רשמה קיטון חד ברווח הנקי שלה ברבעון הראשון של השנה. הוא הסתכם בכ-63 מיליון שקל, קיטון של כ-37% ביחס לרווח שנרשם אשתקד. הקיטון ברווח ברווח הנקי בא למרות שנתח השוק של הקבוצה עלה מ-7% ברבעון הראשון אשתקד ל-8% השנה והיא מסרה 7,907 כלי רכב מול 6,731 בשנה שעברה.

קבוצת דלק איננה בעלת השליטה בדלק רכב, הקבוצה מחזיקה ב-22.5% מהון המניות של החברה וההשקעה מטופלת לפי שיטת השווי המאזני. בחינת שווי השימוש שביצעה קבוצת דלק לחברה עלתה כי סכום זה מוערך בכ-555 מיליון שקלים, מה שהוביל את קבוצת דלק לבצע הפרשה בגין ירידת ערך ההשקעה ב-20 מיליון שקל.

נכון לתום הרבעון הראשון הסתכם שווי השוק של דלק רכב בסכום זה (555 מיליון שקל) והוא ירד עד למועד הדיווח לכ-462 מיליון שקל.

מהודעת קבוצת דלק לאחר פרסום הדו"חות עולה כי היקף מכירות הגז ממאגר תמר שמר על רמתשיא ועמד ברבעון הראשון של השנה על כ- 2.4 BCM וכלל גם את אספקת הגז למפעלי ים המלח הירדניים.

בנוסף, בסוף ברבעון הושלמו כ-50% מהעבודות לפיתוח לוויתן והזרמת הגז מהמאגר צפויה להתבצע כבר במהלך 2019. במסגרת זו, הושלמו בין היתר הנחת הצנרת התת-ימית המחברת את הבארות לצנרת הראשית והושלמה בנייתן של חלקים נכבדים באסדת ההפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות