אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוקטורט במזוודה: מנכ"ל סמסונייט התפטר לאחר שהואשם בזיוף הרקע האקדמי צילום: samsonite

דוקטורט במזוודה: מנכ"ל סמסונייט התפטר לאחר שהואשם בזיוף הרקע האקדמי

יצרנית המזוודות הגדולה בעולם הודיעה שראמש טיינוואלה יעזוב את החברה לאחר שאחת החברות המושקעות בה האשימה אותו בכך שהוא טוען כי הוא מחזיק בדוקטורט במנהל עסקים, אף כי מעולם לא החזיק בתואר זה

01.06.2018, 18:31 | שירות כלכליסט

מנכ"ל סמסונייט התפטר לאחר שהואשם בזיוף הרקע האקדמי שלו. בתשקיף שהגישה לבורסת הונג קונג היום (ו'), הודיעה יצרנית המזוודות הגדולה בעולם כי המנכ"ל ראמש טיינוואלה יעזוב את החברה לאחר שאחת החברות המושקעות בה האשימה אותו בכך שהוא טוען כי הוא מחזיק בדוקטורט במנהל עסקים, אף כי מעולם לא החזיק בתואר זה.

קראו עוד בכלכליסט

מחליפו של טיינוואלה יהיה סמנכ"ל הכספים של סמסונייט קייל ג'נדרו. טיינוואלה עצמו אמר כי הוא מתפטר מ"סיבות אישיות".

בתשקיף של סמסונייט נכתב כי דירקטוריון החברה "בחן את העובדות" בעקבות ההאשמות נגד טיינוואלה, וכי הוא הגיע להחלטה ש"קבלת התפטרותו תשרת את האינטרס המשותף של החברה ושל בעלי המניות".

חנות של סמסונייט, צילום: samsonite חנות של סמסונייט | צילום: samsonite חנות של סמסונייט, צילום: samsonite

קרן ההשקעות שהציפה את הנושא היא "בלו אורקה קפיטל", שאותה הקים ומנהל סורן אנדאהל. ההאשמות פורסמו בדו"ח שפרסמה הקרן באתר האינטרנט שלה, וכלל גם טענות לפיהן סמסונייט משתמשת בפעלולים חשבונאיים מפוקפקים כדי לנפח את שולי הרווח שעליהם היא מדווחת.

סמסונייט טענה בתגובה להאשמות הללו כי הדו"ח "חד-צדדי ומטעה". בעקבות פרסום הדו"ח בשבוע שעבר ירדו מניות סמסונייט ב-21% במשך יומיים רצופים בבורסת הונג קונג. המסחר במניות הופסק לבקשת החברה, וחודש היום עם זינוק של 10% במחיר למניה עם פתיחת המסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות