אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר המסחר האמריקאי בבייג'ינג: ינסה לשכנע הסינים להגדיל רכישות מוצרים אמריקאיים צילום: אי פי איי

שר המסחר האמריקאי בבייג'ינג: ינסה לשכנע הסינים להגדיל רכישות מוצרים אמריקאיים

שיחות הסחר בין ארה"ב לסין יימשכו בימים הקרובים, על רקע האיום המחודש של ממשל טראמפ להטיל מכסים על מוצרים סיניים, והטלת המכסים על פלדה ואלומיניום המיוצרים באירופה; הצוות האמריקאי רוצה גם להבטיח הגנה רבה יותר על קניין רוחני

02.06.2018, 12:27 | שירות כלכליסט
שר המסחר האמריקאי ווילבור רוס הגיע היום לבייג'ין במטרה להבטיח עוד רכישות סיניות של מוצרים ואנרגיה מתוצרת ארה"ב, כמה ימים לאחר שוושינגטון הגבירה את הלחץ על סין והצליחה לעורר זעם בקרב בנות בריתה באירופה עקב הטלת המכסים על מתכות מיובאות. רוס צפוי להיפגש מחר עם סגן נשיא סין ליו הא, העומד בראש המשא ומתן עם האמריקאים בנושא הסחר.

קראו עוד בכלכליסט

ביקורו של רוס מגיע לאחר איומים על הטלת מכסים מחודשים שהופנו נגד סין בשבוע החולף על ידי ממשל טראמפ, ולאחר שבנות בריתה של ארה"ב ספגו מהלומה עם כניסתם לתוקף של המכסים על פלדה ואלומיניום מיובאים.

לאחר שכבר נראה שהפסקת אש עומדת ושרירה בין שתי כלכלות הענק, הבית הלבן הזהיר השבוע שהוא ימשיך להטיל מכסים על יבוא סיני בהיקף של 50 מיליארד דולר, וכן מגבלות על השקעות סיניות בארה"ב.

רוס, שמגיע לבייג'ין אחרי שבשבוע שעבר נחתו בה יותר מ-50 פקידים אמריקאים, צפוי לנסות להבטיח במהלך ביקורו בן היומיים רכישות בטווח הארוך של מוצרי חקלאות ואנרגיה מתוצרת ארה"ב על מנת לנסות ולצמצם את גירעון הסחר בן 375 מיליארד הדולר של ארה"ב מול סין.

ווילבור רוס, צילום: אי פי איי ווילבור רוס | צילום: אי פי איי ווילבור רוס, צילום: אי פי איי

נשיא ארה"ב טראמפ דרש מסין לנקוט צעדים להפחתת גירעון הסחר בין שתי המדינות ב-200 מיליארד דולר מדי שנה עד 2020.

הצוות האמריקאי רוצה גם להבטיח הגנה רבה יותר על קניין רוחני ואת סופן של הסובסידיות הסיניות שתורמות לייצור יתר של פלדה ואלומיניום.

בעוד מדינות רבות שותפות לתסכולה של ארה"ב בנוגע לשיטות הסחר והכלכלה הסיניות, מבקרי תוכניתו של טראמפ מזהירים שוושינגטון מסתכנת בהרחקת האיחוד האירופי, קנדה ומקסיקו ממנה, עם המכסים שהטילה על אלומיניום ופלדה שמיובאים מהן.

אתמול תקפו את ארה"ב בנות בריתה הקרובות ביותר בעקבות כניסת המכסים לתוקף, ויפן כינתה אותם "מצערים ביותר" במהלך פגישה של מנהיגי ה-G7 בקנדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות