אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות יושבת - "מבוי סתום במו"מ עם ההנהלה על העלאת השכר" צילום: עמית שעל

מחר: בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות יושבת - "מבוי סתום במו"מ עם ההנהלה על העלאת השכר"

ועד העובדים ישבית מחר את פסגות, במחאה על "דרישות סף נוקשות במו"מ על הסכם קיבוצי חדש". העובדים: "ההנהלה מתנה את העלאת השכר בשיפור בתוצאות כספיות - דרישה שאין לה מקבילה בהסכמים קיבוציים מקבילים". פסגות: "מנהלים מו"מ באחריות, בשקיפות ובתום לב"

02.06.2018, 21:26 | רחלי בינדמן

העובדים נגד ההנהלה ועד עובדי פסגות הכריז על סכסוך עבודה: "מרוויחים 7,000 שקל בניגוד לדימוי הנוצץ" לטענת הוועד "בשנתיים האחרונות לא חל שינוי בשכר העובדים ומודל תגמול עמידה ביעדים נשחק בהדרגה". תוך שבועיים יוכל הוועד להשבית את פעילות בית ההשקעות הגדול בישראל. פסגות: "מנהלים מו"מ בשקיפות ובתום לב עם נציגות ועד העובדים" רחלי בינדמן, 50 תגובותלכתבה המלאה

וועד עובדי "פסגות" ישבית מחר את פעילות החברה למשך יום אחד. זוהי השביתה הראשונה בבית ההשקעות הגדול בישראל לאחר כשנתיים של מו"מ. במסגרת השביתה לא יהיה מענה במוקד השירות, לא תהיה קבלת קהל, פעילות מערך התפעול תושבת, לא יתקיימו פגישות שיווק ולא יתבצעו שיחות שימור. 800 עובדי בית ההשקעות מוחים על "דרישות סף נוקשות מצד ההנהלה במו"מ ובראשן הדרישה להתנות כל עליית שכר בתוצאות הכלכליות".

"לדרישה כזו אין שום מקבילה בהסכמים קיבוציים, לרבות אלה שכבר נחתמו בענף הפיננסיים", אומר שלומי לוגסי, יו"ר וועד העובדים. "התבצרות ההנהלה בעמדותיה, מצטרפת לסירוב להעביר מידע חיוני למו"מ כמו תמחור הרווחה בחברה ומידע בסיסי כמו כתובות המייל של העובדים. כל אלה מעלים ספק לגבי נכונותה של ההנהלה להתקדם במו"מ. בתחילת מאי הכריז וועד העובדים על סכסוך עבודה, אך בשתי ישיבות מו"מ שהתקיימו מאז לא חל כל שינוי בעמדת ההנהלה".

מנכ"ל פסגות ברק סורני, צילום: צביקה טישלר מנכ"ל פסגות ברק סורני | צילום: צביקה טישלר מנכ"ל פסגות ברק סורני, צילום: צביקה טישלר

התאגדות העובדים בפסגות החלה באוגוסט 2016, לאחר שלטענת העובדים במשך שנתיים לא חל עדכון שכר ובמקביל חלה שחיקה הדרגתית במודל התגמול (על עמידה ביעדים שאינם מוגדרים בשכר) .

"לא ניתן לדמיין את בית ההשקעות הגדול בישראל, המנהל למעלה מ-180 מיליארד שקל עבור 1.3 מליון לקוחות, ללא כוח אדם איכותי", אומר בן אשכנזי, חבר וועד נוסף.

לדבריו, "החברה מתגאה ברבעונים מוצלחים, ובה בעת רבע מהעובדים בחברה, בעיקר עובדי התפעול ושירות הלקוחות מקבלים שכר מינימום! אנחנו קוראים להנהלה להתעשת על מנת למנוע פגיעה בלקוחות, ולהתקדם איתנו במטרה לחזק את המשאב החיוני כל כך של החברה - עובדיה. אם תתמיד הנהלת החברה בסירובה להעברת מידע ולהציב דרישות דרקוניות, בכוונת וועד העובדים להרחיב את השביתה".

פסגות בתגובה: "הנהלת פסגות מנהלת משא ומתן בשקיפות, באחריות ובתום לב עם ועד העובדים במטרה להגיע להסכם קיבוצי. אנו מצרים על כך שוועד העובדים החליט לנקוט בצעדים ארגוניים, במיוחד כאשר הנהלת החברה הציעה תוספות שכר והטבות משמעותיות. אנו סבורים כי על ועד העובדים לגלות אחריות כלפי החברה, עובדיה, וציבור לקוחותיה ולשוב לשולחן המשא ומתן. הנהלת החברה פועלת על מנת להעניק שירות ללקוחות פסגות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות