אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל תקף 15 יעדי טרור בעזה; ירי מהרצועה ויירוטים צילום: איי אף פי

צה"ל תקף 15 יעדי טרור בעזה; ירי מהרצועה ויירוטים

חיל האוויר תקף הבוקר חמישה יעדים במוצב הכוח הימי של חמאס בצפון הרצועה בתגובה לירי הלילה לעבר ישראל. אזעקות נשמעו בשדרות ובעוטף עזה. כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות שנורו לעבר ישראל, בצה"ל זיהו שיגור נוסף מהרצועה. בלילה תקף צה"ל עשרה יעדים שהיו בתוך שלושה מתחמים של חמאס ברצועה

03.06.2018, 07:18 | כתבי ynet
למרות הסכם הרגיעה, אין שקט בעוטף עזה: חיל האוויר תקף הבוקר (א') חמישה יעדי טרור במוצב הכוח הימי של חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הלילה לעבר ישראל - כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות שנורו מרצועת עזה, בצה"ל זיהו שיגור נוסף מהרצועה לשטח ישראל. במהלך הלילה נשמעו אזעקות בשדרות ובמועצות האזוריות לכיש, חוף אשקלון, שער הנגב, שדות נגב ואשכול.

במהלך הלילה תקף חיל האוויר עשרה יעדים ברצועת עזה שהיו בשלושה מתחמים של חמאס. בין היתר הותקפו שני אתרים לייצור ולאחסון אמצעי לחימה ומתחם צבאי של ארגון הטרור, זאת בתגובה לירי שבוצע סמוך לצאת השבת לעבר ישראל. כבר במהלך התקיפות נשמעו אזעקות וכיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לעבר ישראל.

האזעקה הראשונה הלילה הופעלה בשעה 00:39 בשדרות ובכמה יישובים סמוכים. מערכת כיפת ברזל יירטה ירי מהרצועה. 38 דקות לאחר מכן הופעלה האזעקה באותם יישובים פעם נוספת, לאחר שזוהה ירי נוסף מרצועת עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה מהרצועה. כשעה וחצי אחר כך נשמעו אזעקות באזורי המועצות האזוריות לכיש, שער הנגב וחוף אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה נוספת שנורתה מהרצועה. כחצי שעה לאחר מכן, ב-03:15, נשמעה אזעקה במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור מרצועת עזה לשטח ישראל.

שריפה בכרמיה כתוצאה מעפיפוני טרור שריפה בכרמיה כתוצאה מעפיפוני טרור שריפה בכרמיה כתוצאה מעפיפוני טרור

בדובר צה"ל אמרו כי התקיפה הלילה בוצעה בתגובה לירי הרקטות ולאירועי הטרור שהוביל ואיפשר חמאס במהלך סוף השבוע, ובהם השלכת רימון ומטענים, ניסיונות לפריצת הגדר, פגיעה בתשתיות ביטחונית ושריפת שטחים בשטח ישראל על ידי עפיפוני ובלוני תבערה.

עוד נכתב בהודעת דובר צה"ל כי "אירועי סוף השבוע הם המשך לניסיונות חוזרים ונשנים שמוביל ארגון הטרור חמאס להפוך את מרחב הגדר מעל ומתחת לקרקע לאזור לחימה, לבצע פיגועי טרור, לפגוע בתשתיות ביטחוניות ולסכן את חייהם של אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך ניסיונות אלו, נחוש להמשיך ולממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל וערוך לממש משימה זו ככל שיידרש".

בצה"ל הדגישו כי חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה. "אם בחירתו היא להוסיף ולפעול בדרך הטרור במקום לפתור את מצוקותיהם של תושבי עזה הוא ימשיך לשלם על כך מחיר כבד שילך ויגבר כלל שיידרש", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

הפצצה ישראלית בעזה (ארכיון), צילום: איי אף פי הפצצה ישראלית בעזה (ארכיון) | צילום: איי אף פי הפצצה ישראלית בעזה (ארכיון), צילום: איי אף פי

אתמול בשעה 19:50 הופר השקט שנשמר מאז יום רביעי לפנות בוקר. אזעקת צבע אדום הופעלה שלוש פעמים ביישובים בעוטף עזה, בעקבות זיהוי שני שיגורים משטח רצועת עזה לישראל. שיגור אחד יורט על-ידי מערכת כיפת ברזל והשני נפל ככל הנראה בשטח רצועת עזה. לא דווח על נפגעים או על נזק.

אבל לא רק מירי תלול מסלול סובלים תושבי עוטף עזה. מוקדם יותר אתמול נאבקו הכבאים בעוטף עזה בשריפות שפרצו כתוצאה מעפיפונים שהופרחו מרצועת עזה. 12 צוותי כיבוי וארבעה מטוסי כיבוי פעלו מאז שעות הצהריים בשמורת כרמיה על מנת להשתלט על הלהבות בשריפה גדולה, שפרצה בשל עפיפון תבערה ששוגר מרצועת עזה. על פי הערכה של רשות הטבע והגנים נשרפו כ-300 דונם, כשליש משטח השמורה שמשתרעת על 1,100 דונם.

תנאי השטח בשמורת כרמיה, הנמצאת בתחום המועצה האזורית חוף אשקלון, הקשו מאוד על כוחות הכיבוי להשתלט על הלהבות. בשל כך הוזנקו גם ארבעה מטוסי כיבוי, כדי לסייע לכבאים מהאוויר. גם הרוחות העזות הקשו על פעולות הכיבוי. עשן סמיך כיסה את האזור והיה חשש שהאש תגלוש לעבר החממות של חקלאי מושב נתיב העשרה. זו הפעם הראשונה ששריפה בשל עפיפון תבערה פורצת באזור זה.

במקביל, פרצו שריפות כתוצאה מטרור העפיפונים בכמה אזורים בעוטף עזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות