אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהלום על הכביש: זו המכונית שנמכרה במחיר הגבוה ביותר אי פעם צילום: Marcel Massini

יהלום על הכביש: זו המכונית שנמכרה במחיר הגבוה ביותר אי פעם

פרארי שיוצרה בשנת 1963, השתתפה במרוצים ולא ניזוקה מעולם בתאונה נמכרה ב-70 מיליון דולר. מי הקונה המאושר?

03.06.2018, 12:25 | שירות כלכליסט
פרארי שיוצרה בשנת 1963 נמכרה במה שנחשב לסכום הגבוה ביותר אי-פעם ששולם עבור מכונית – 70 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח באתר CNBC, המכונית מדגם פרארי GTO היא אחת מתוך 36 בלבד שיוצרו.

מרסל מאסיני, המומחה המוביל בעולם לדגמי האספנים של פרארי, אמר ל-CNBC שהמכונית החליפה ידיים במסגרת עסקה פרטית. לפי מקורות אחרים, מוכר המכונית הוא אספן גרמני, והקונה הוא דיוויד מקניל, מייסד חברת WeatherTech, שמייצרת שטיחונים לרכב.

פרארי GTO. אחת מתוך 36 בלבד שיוצרו, צילום: Marcel Massini פרארי GTO. אחת מתוך 36 בלבד שיוצרו | צילום: Marcel Massini פרארי GTO. אחת מתוך 36 בלבד שיוצרו, צילום: Marcel Massini

תג המחיר הגבוה ביותר הקודם למכונית היה 52 מיליון דולר, ששולמו ב-2013 עבור מכונית אחרת מדגם פרארי GTO 1963.

דגם GTO של פרארי נחשב ליהלום שבכתר של אספני המכוניות, הודות לנדירותו, עוצמתו, יופיו וההצלחה שהוא נחל במסלולי המרוצים. מכונית פרארי מדגם GTO משנת ייצור 1962-63 נמכרה ב-2014 במכירה פומבית בקליפורניה ב-38 מיליון דולר.

המכונית שרכש מקניל זכתה במרוץ הטור דה פרנס למכוניות והגיעה במקום הרביעי במרוץ לה-מאן, כך על פי המומחה מאסיני. חרף זכיותיה במרוצים, היא לא ניזוקה בתאונה מעולם.

פרארי GTO. לא ניזוקה בתאונה מעולם, צילום: Marcel Massini פרארי GTO. לא ניזוקה בתאונה מעולם | צילום: Marcel Massini פרארי GTO. לא ניזוקה בתאונה מעולם, צילום: Marcel Massini

מאסיני מעריך שהמחירים של מכוניות מדגם GTO של פרארי ימשיכו לעלות, מפני שמספר המיליארדרים בעולם שאוספים מכוניות פרארי ימשיך לעלות. "אני מעריך שנראה GTO נמכרת ב-100 מיליון דולר או יותר בשנתיים או שלוש השנים הקרובות", אמר מאסיני. "כמעט שאין לי ספק בכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות