אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוות של נטלי ווד: תאונה או רצח? צילום: באדיבות yes

המוות של נטלי ווד: תאונה או רצח?

הדוקו החדש “נטלי ווד: מוות במים אפלים” מגולל את טיוח רציחתה של כוכבת הקולנוע ומסעיר את הוליווד

04.06.2018, 08:15 | דנה קסלר

ב־1981 מצאה הכוכבת ההוליוודית בת ה־43 נטלי ווד את מותה במימי האוקיינוס השקט, קרוב לחופו של האי סנטה קטלינה. למרות נסיבות טביעתה המסתוריות, מותה של כוכבת הסרטים “מרד הנעורים”, “סיפור הפרברים” ו”זוהר בדשא” נקבע בזמנו כתאונה.

כעבור 30 שנה, בנובמבר 2011, נפתחה החקירה מחדש על ידי מחלק הרצח של משטרת לוס אנגל’ס. החקירה נמשכת עד היום, ועדויות וראיות חדשות גורמות לחוקרים לפקפק בכך שזאת היתה תאונה. הסרט התיעודי ”נטלי ווד: מוות במים אפלים”, שהופק במסגרת תוכנית התחקירים “48 שעות” של חדשות CBS, מריח מעיתונות צהובה כמקובל בז’אנר. הסרט, שישודר מחר ב־yes דוקו, מפנה אצבע מאשימה כלפי בעלה של ווד דאז, השחקן רוברט ווגנר.

נטלי ווד ובעלה רוברט ווגנר , צילום: באדיבות yes נטלי ווד ובעלה רוברט ווגנר | צילום: באדיבות yes נטלי ווד ובעלה רוברט ווגנר , צילום: באדיבות yes

גם כשהחקירה נסגרה אף אחד לא באמת האמין שמותה של ווד היה תאונה. הטענה של ווגנר, שהוא חשב שווד עלתה על סירת הצלה בליל חורף סוער, כשהיא לבושה בכותונת לילה וגרביים על מנת לשוט לחוף, נשמעה מופרכת אז בדיוק כפי שהיא נשמעת היום. אך משום מה, הגרסה הזאת, שאותה אישרו בזמנו שני האנשים הנוספים שהיו על היאכטה, הקפטן דניס דוורן והכוכב ההוליוודי העולה כריסטופר ווקן, התקבלה על ידי המשטרה. דוורן שינה את גרסתו מהר מאוד והחל לספר שווגנר קינא בכך שאשתו פלירטטה עם ווקן, שכיכב לצידה בסרט “סערת מוחין”, כששמועות על רומן בין השניים כבר הסתובבו בהוליווד. ווגנר ו־ווד פצחו במריבה קולנית ואלימה, שלדעתו של דוורן הסתיימה בכך שווגנר השיכור דחף אותה למים. את הסיפור הזה מכר דוורן לצהובונים ופרסם כספר. לטענתו, מה שהניע אותו זה המצפון שלו, לא תאוות בצע.

ב־2011 דוורן ועוד 700 אנשים חתמו על עצומה שנשלחה למשטרת לוס אנג’לס שבה תיארו את מה שהם החשיבו כפגמים בחקירה המקורית. מאז המשטרה חזרה לחקור את הפרשה. הבלש הראשי לא היסס לומר למצלמה שגופתה של ווד היתה חבולה ונראתה כקורבן של תקיפה, ושעדים חדשים הגיחו וטענו כי שמעו וראו את בני הזוג רבים על ירכתי היאכטה.

השחקן כריסטופר ווקן , צילום: אי פי איי השחקן כריסטופר ווקן | צילום: אי פי איי השחקן כריסטופר ווקן , צילום: אי פי איי

בפברואר השנה הכריזה המשטרה על ווגנר בתור “גורם רלבנטי לחקירה”, מונח משפטי מעומעם. ווגנר, היום בן 88, חי כבר שנים עם אשתו, נערת הג’יימס בונד לשעבר, ג’יל סיינט ג’ון. ווגנר ו־ווקן סירבו להתראיין לסרט, ונראה שגם עם המשטרה הם לא מדברים. העובדה שהפרשה נסגרה ושכל החשדות טואטאו מתחת לשטיח במשך 30 שנה מוצגת בסרט כטעות תמימה. למרות זאת, התחושה העיקרית העולה מהסרט היא שאם אתה מספיק מפורסם ועשיר, אתה יכול לעשות מה שבא לך, מבלי לשלם על זה. גם לדחוף את אשתך לאוקיינוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות