אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדואן לצד נהגי המוניות: פעילות אובר בטורקיה "מחוסלת" צילום: בלומברג

ארדואן לצד נהגי המוניות: פעילות אובר בטורקיה "מחוסלת"

בעקבות לחץ מצד נהגי מוניות, אמר נשיא טורקיה כי הרשויות ינקטו בכל האמצעים האפשריים כנגד החברה: "יש לנו מערכת מוניות משלנו"

03.06.2018, 17:12 | בלומברג

חברת הנסיעות השיתופיות הגדולה בעולם אובר, המתמודדת עם מאבקים מצד נהגי מוניות בטורקיה, נתקלת גם בהתנגדות מצד המשטר. על פי דיווח של סוכנות בלומברג, הנשיא ארדואן אמר במהלך סעודת רמדאן שהתקיימה ביום שישי האחרון כי אובר "מחוסלת" בטורקיה וכי הרשויות ינקטו בכל האמצעים הדרושים כנגד החברה.

קראו עוד בכלכליסט

"לא יהיה דבר כזה יותר. יש לנו מערכת מוניות משלנו", אמר הנשיא הטורקי. "משרד הפנים נתן את הנחיותיו. משטרת התנועה תטפל בעניין ותעשה ככל שיידרש".

שוויו של שוק המוניות באיסטנבול נאמד ב-1.5 מיליארד דולר. 18 אלף מוניות מספקות שירות ל-17 מיליון תושבי העיר. מאז חדרה אובר אל השוק הטורקי ב-2014 היא מתמודדת עם מחאות נהגי המוניות הצהובות. האחרונים מתקשים לשמור על פרנסתם לאור התחרות, איכות השירות שמציעה אובר ותעריפיה הנמוכים לנסיעות ברחבי העיר.

מוניות באיסטנבול, צילום: בלומברג מוניות באיסטנבול | צילום: בלומברג מוניות באיסטנבול, צילום: בלומברג

100 נהגים מקומיים שביקשו לתמוך בהצהרת הנשיא נסעו בשיירה אל ביתו שבשכונת קיסיקלי שבאיסטנבול.

מחר ייערך שימוע כנגד אובר בבירה הטורקית. "אני חושב שאמירותיו של הנשיא היו לא יותר מתעמולת בחירות". אמר בקיר צ'מבז, המפעיל 60 רכבים של אובר בטורקיה. "אני לא מאמין, ואני גם מאוד מקווה שאובר לא תוחרם במדינה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
אובר זה לא חברתי ולא בטיח
אובר בסה"כ מעסיק אנשים שיש להם פרנסה בזמנם הפנוי. חלק גדול מהנהגים לא מכיר את הדרכים, מסתמכים על וייז או דומה. מי יודע מי הבן אדם שנוהג? מישהו עושה לו בדיקת רקע? עכשיו קראתי על נהג אובר בארהב שרצח נוסע שלו. מה עם הביטוח? איזה כישורי נהיגה יש לו? אובר מועיל בפרברים של ערים גדולות שם שרותי המוניות לוקים ממש בחוסר זמינות. במרכזי הערים היכן שיש זמינות גבוהה הם מיותרים לגמרי ורק גוזלים פרנסה של אנשי מקצוע.
גבי  |  04.06.18
18.
ל-6: באובר אין כסף שעובר ישירות לנהג והמחיר נקבע בעת ההזמנה
או שמדובר בסיפור מצוץ מהאצבע או שבחרת את ההצעה היקרה ביותר שהתאימה למסלול שלך. למה הזמנת מונית אובר והסכמת מראש שאם הנסיעה תבוצע תשלמי 220, אם נסיעה כזאת עולה 60? דרך אגב, מונית קטנה ממרכז העיר לשדה התעופה אתהטורק עולה כ-30 יורו, כ-150 לירות טורקיות ולא 60.
ב.ק.  |  03.06.18
לכל התגובות