אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעות הסיניות בלונדון בשפל של שנתיים וחצי צילום: fietzfotos/Pixabay

ההשקעות הסיניות בלונדון בשפל של שנתיים וחצי

אי־הוודאות לקראת הברקזיט, ההגבלות שהטילה בייג'ינג והתחזקות הליש"ט דחפו את הסינים אל מחוץ למרכז העסקים של הבירה הבריטית

04.06.2018, 08:20 | שירות כלכליסט

היקף ההשקעות הסיניות באזור מרכז לונדון ירד לרמתו הנמוכה ביותר זה שנתיים וחצי, כך מלמד דו"ח של חברת ייעוץ הנדל"ן קושמן אנד ווייקפילד.

לפי הדו"ח, משקיעים מסין והונג קונג הוציאו 432 מיליון ליש"ט ברבעון הראשון של 2018 על נדל"ן מסחרי במרכז לונדון, הרבעון האטי ביותר מאז 2015. בשנה שעברה הוציאו משקיעים סינים 7 מיליארד ליש"ט על נדל"ן לונדוני. בין היתר הם קנו את המגדלים המפורסמים "הפומפייה" ו"הווקי־טוקי", המכונים כך על שם צורתם.

קראו עוד בכלכליסט

אחד הגורמים שהניעו את ההשקעות הסיניות אשתקד היה הירידה בשער הליש"ט שהגדילה את כוח הקנייה של המשקיעים. הירידה הזו נמחקה בינתיים והליש"ט התחזקה — גורם נוסף שהביאו בחשבון המשקיעים הסינים.

לונדון, צילום: fietzfotos/Pixabay לונדון | צילום: fietzfotos/Pixabay לונדון, צילום: fietzfotos/Pixabay

השילוב בין אי־הוודאות לקראת הברקזיט, שאמור להתחיל בעוד פחות משנה, ובין הצעדים של ממשלת סין להגבלת ההון שיוצא מהמדינה, הוא שגרם ככל הנראה להאטה בהשקעות.

בסך הכל הגיעו ההשקעות בנדל"ן מסחרי בלונדון ברבעון הראשון של 2018 ל־3.8 מיליארד ליש"ט, זאת לעומת ממוצע של 5.3 מיליארד ליש"ט בכל אחד מהרבעונים של 2017. אף שאנליסטים העריכו כי שוק הנדל"ן הלונדוני עבר את נקודת הרתיחה וצפוי להתקרר, לפי מחקר של חברת RCA, המחירים לא ירדו, ואף עלו ב־6% מאז יוני 2016, מועד משאל העם על הברקזיט. נתון נוסף שהתפרסם ומעיד על ההאטה הוא מספר הבניינים במרכז לונדון שהחליפו ידיים ברבעון, 90 בלבד, שפל של שבע שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות