אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפה כימיקלים הודיעה שלא תפתח מחדש את מפעל הדשנים הצפוני צילום: גיל נחושתן

חיפה כימיקלים הודיעה שלא תפתח מחדש את מפעל הדשנים הצפוני

המפעל סגור זה שנה בעקבות סגירת מכל האמוניה - חומר הגלם המרכזי המשמש לייצור דשנים. לקראת דיון משפטי מכריע ביום שלישי סביב גורל עובדי המפעל הודיעה הנהלת חיפה כימיקלים: "המפעל לא ישוב לפעול באותה מתכונת". העובדים: "מהלך ציני של ההנהלה"

03.06.2018, 23:15 | ליאור גוטמן

חברת חיפה כימיקלים החליטה שלא לפתוח מחדש את מפעל הדשנים הצפוני שלה ולבחון חלופות להפעלתו במתכונת שונה, כהגדרתה. מפעל הדשנים הצפוני של החברה סגור זה שנה, עקב סגירתו של מכל האמוניה בחיפה - חומר הגלם המרכזי המשמש לייצור דשנים.

יש לציין, כי מפעל הדשנים הדרומי של חיפה כימיקלים בדימונה ימשיך להיות פעיל, היות שאליו מייבאת החברה אמוניה הדרושה להפעלתו במכלים קטנים דרך נמל אשדוד.

הפגנה נגד מיכל האמוניה בחיפה, צילום: דוברות עיריית חיפה הפגנה נגד מיכל האמוניה בחיפה | צילום: דוברות עיריית חיפה הפגנה נגד מיכל האמוניה בחיפה, צילום: דוברות עיריית חיפה

היום הודיעה חיפה כימיקלים כי המפעל סגור זה למעלה משנה ומתקני הייצור בו דוממים, על רקע שלילת רישיון העסק שלו על ידי עירית חיפה (עקב הצורך לספק לו אמוניה - ל"ג). "עירית חיפה מונעת במכוון מחיפה כימיקלים קבלת היתרי בניה ורישיון עסק שיאפשרו את חזרת המפעל על עובדיו,לפעילות סדירה".

מהחברה נמסר עוד שחזרת אתר הייצור הצפוני לפעילות עלולה לקחת זמן רב וכי האתר לא יפעל יותר במתכונת שבה עבד עד לפני שנה. לכן, הסבירו בחברה, כי הם בוחנים חלופות שונות להפעלתו - אך המפעל עצמו שהעסיק 250 עובדים לא יפעל במתכונת דומה לזו שהופעלה בעבר. זאת לאחר שלא נמצאה דרך לכפות על עירית חיפה את מתן ההיתרים הנדרשים אשר יאפשרו את הפעלת המפעל.

 

מוועד עובדי חיפה כימיקלים המאוגדים בכוח לעובדים אמרו בתגובה להודעת חיפה כימיקלים על סגירת המפעל כי "מדובר בלא פחות ממהלך מתוזמן ואכזרי לקראת הדיון שקבוע ביום שלישי בפני נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, השופט אלכס קוגן (הדיון יעסוק בגורל העובדים - ל"ג). 

"ההנהלה ביטלה את הישיבה שהיתה קבועה לשבוע שעבר עם נציגות העובדים, ואף סירבה לקבוע אחרת עד הדיון ביום שלישי. והכל, כדי שהעובדים יתרשמו מההצגה ששודרה כעת (כלומר, מהפעלת הלחץ, מסגירת המפעל - ל"ג). 

"לצערנו גילינו שוב שהחברה אינה בוחלת בשום אמצעי כדי להפעיל לחץ פסול על גבם ופרנסתם של מאות עובדי המפעל ובני משפחותיהם. נציגות העובדים תמשיך ותפעל בכל המישורים להשבת המפעל לעבודה בהקדם ולמצער תשלום פיצוי מלא לכל עובד ועובדת על מחדליה יוצאי הדופן של החברה, שאף קיבלו ביטוי בהחלטותיו של בית המשפט העליון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מלחמת הון - שלטון
ממשלה אימפוטנטית( צריך לעזור לטייקונים) , עיריית חיפה אינטרסנטית ( יהב דואג לחברים- אחים עופר) , והנהלה סחטנית וחסרת מצפון( נפרק את העובדים, נסחט את הממשלה ונרווייח עוד יותר כסף ע"ח הציבור)...ומי שאוכל אותה זה ציבור עובדים שיושב כבר שנה בבית ללא פרנסה כדי שבעל המפעל האמריקאי יפעיל כמו שהוא רוצה בלי להתחשב בצרכי הביטחון ובטיחות תושבי האיזור)
אריק  |  04.06.18
4.
פיטורי עובדים בעזרת הממשלה
זה היה מובן מאלוי שהנהלת חיפה כימיקלים תודיע על סגירת המפעל הצפוני לא רק בגלל יונה יהב אלא גם להתפטר מעובדים מאוגדים וותקים בלי עזרה ותמיכת משרדי הממשלה ובמשך שנה הנהלת המפעל מחזיקה את עובדיה בני ערובה ומשקרת לבית המשפט ולמשרדי הממשלה עד להעברת חלק מהמפעל הצפוני לדרומי גם מפלגת בין העובדים שחלק מהם עבר מכח לעובדים להסתדרות ובסוף יזרקו גם אותם ..הנהלה בלי רחמנות חסרת מצפון כל כוונותיה לשבור את העובדים שנתנו את דמם במשך עשרות שנים במפעל ובזכותם המפעל הרויח ..זאת התרומה לעובדים אשר נתנו נפשם למפעל
נסר  |  04.06.18
לכל התגובות