אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכנסת אישרה יועץ פרלמנטרי רביעי לח"כים אמסלם ויואל חסון צילומים אלכס קולומויסקי, חיים צח

נחשף בכלכליסט

ועדת הכנסת אישרה יועץ פרלמנטרי רביעי לח"כים אמסלם ויואל חסון

בעד ההצעה היו הח"כים מיקי זוהר, דוד ביטן, רועי פוקלמן, איילת נחמיאס ורבין יגאל בן צור. נגד הצביעה ח"כ פנינה תמנו שטה; העלות לקדנציה להעסקת 2 יועצים נוספים - כ-1.7 מיליון שקל

04.06.2018, 12:28 | צבי זרחיה

ועדת הכנסת אישרה הבוקר (ב') העסקת יועץ פרלמנטרי רביעי במספר גם ליו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) וגם למרכז סיעות האופוזיציה ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני).

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט", הוועדה הציבורית לקביעת שכרם ותנאיהם של חברי הכנסת הפכה בסוף השבוע את ההחלטה הראשונית לדחות את ההצעה, ואתמול שיגרה החלטה חדשה התומכת במהלך.

בעד ההצעה הצביעו הח"כים מיקי זוהר, דוד ביטן, (ליכוד) רועי פוקלמן (כולנו) איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) ויגאל בן צור (ש"ס). נגד הצביעה ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד), שאמרה: "באיזה קלות מבקשים כעת לבזבז את כספי הציבור".

ח"כ פנינה תמנו שטה. "מבזבזים כספי ציבור", צילום: דוברות מפלגת יש עתיד   ח"כ פנינה תמנו שטה. "מבזבזים כספי ציבור" | צילום: דוברות מפלגת יש עתיד ח"כ פנינה תמנו שטה. "מבזבזים כספי ציבור", צילום: דוברות מפלגת יש עתיד

מחישוב שערך "כלכליסט", תוספת יועץ פרלמנטרי לאמסלם ולחסון תעלה לכנסת כ-432 אלף שקל בשנה. בכנסת מעריכים שעלות העסקת כל אחד מהם היא כ-18 אלף שקל בחודש. העלות לקדנציה להעסקת 2 יועצים פרלמנטריים נוספים מוערכת בכ-1.728 מיליון שקל

לאמסלם וחסון כבר יש 3 יועצים פרלמנטריים. הדרישה להעסיק יועץ פרלמנטרי נוסף, רביעי במספר, לשני ראשי הסיעות הגדולות בכנסת הועלתה על ידי יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) והיא הועברה לעיונה של הוועדה הציבורית לקביעת שכרם ותנאיהם של חברי הכנסת בראשותו של פרופ' חיים לוי. בוועדה חברים גם עו"ד חגי סיטון ופרופ' איוואן פרידמן.

הוועדה הציבורית הביעה כאמור באחרונה את התנגדותה לאפשר העסקת יועץ פרלמנטרי נוסף לאמסלם וחסון במימון הכנסת. ועדת הכנסת דחתה ב-7 במאי 2018 את עמדתה של הוועדה הציבורית והחזירה את הסוגיה לדיון מחודש בוועדה הציבורית. בהחלטתה החדשה מסוף השבוע כתבה הוועדה הציבורית: "לאחר שעיינה בפרוטוקל ועדת הכנסת, ושמעה את חברי הכנסת, שהופיעו והנימוקים, הנוספים והחדשים שהשמיעו בפניה, ושלא היו בפניה, ובידיעתה קודם לכן, השתכנעה הוועדה כי מדובר בשני תפקידים חיוניים וכי ניתן להיענות לבקשה לתוספת יועץ פרלמנטרי נוסף במימון הכנסת לאמסלם ולחסון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות