אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יממה לפני הנפקת המניות: הורדת דירוג לאג"ח של אינטרנט זהב צילום: אוראל כהן

יממה לפני הנפקת המניות: הורדת דירוג לאג"ח של אינטרנט זהב

בדוח של מידרוג צויין שהורדת הדירוג באה לנוכח "שחיקה בגמישות הפיננסית של החברה ורמת נזילות חלשה יחסית"; במקביל, ירד גם דירוג האשראי של בי-קום בשל הירידה בשווי השוק של אחזקות החברה במניות בזק

04.06.2018, 15:27 | יניב רחימי

חברת דירוג האשראי מידרוג הודיעה היום (ב') על הורדת דירוג אגרות החוב שהנפיקה אינטרנט זהב בשתי רמות מ-Baa1 ל-Baa3 ואת דירוג אגרות החוב שהנפיקה בי-קום ברמה אחת מ-A1 ל- A2. ברקע - אינטרנט זהב בדרך להנפקת בזק.

קראו עוד בכלכליסט

בדוח הדירוג של מידרוג לאינטרנט זהב צויין שהורדת הדירוג באה לנוכח "שחיקה בגמישות הפיננסית של החברה ורמת נזילות חלשה יחסית כפי שמוערכת על ידי מידרוג בהתחשב בתחזית המקורות והשימושים שמידרוג צופה עד לתום שנת 2019".

בחברת דירוג האשראי מציינים שהשימושים של אינטרנט זהב בארבעת הרבעונים הקרובים מוערכים ב-145 מיליון שקל, כאשר מנגד לחברה יש יתרות נזילות של כ-148 מיליון שקל, וכן מקורות הצפויים ממהלכים של הנפקת הון מניות, קבלת מסגרת אשראי בנקאית, או מכירת מניות ביקום בהיקף של 100-80 מיליון שקל.
דורון תורג דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום | צילום: אוראל כהן דורון תורג

הדיבידנד מבי-קום בסכנה

במידרוג מעריכים שאינטרנט זהב תהנה מתקבולי דיבידנד מהחברה הבת בי-קום, המחזיקה במניות השליטה בבזק, בהיקף של כ-60 מיליון שקל, וזאת בכפוף להכרזת דיבידנד מביקום. להערכת חברת הדירוג "בשלב זה קיימים איומים ואי וודאות מסוימת לגבי חלוקת הדיבידנד ואיננו יכולים לפסול תרחיש במסגרתו לא יחולק דיבידנד מביקום בשנים 2019-2018 או לפחות באחת מהשנים".

הדירוג של אינטרנט זהב נותר בבחינה עם השלכות שליליות בעיקר לנוכח רמת נזילות שאינה מספקת ומינוף גבוה ותנודתי המעיב על גמישותה הפיננסית - שילוב המעלה את סיכון האשראי של החברה ועלול להוביל לפעולת דירוג שלילית נוספת בטווח הקצר אלמלא תנקוט החברה בפעולה לשיפור נזילותה בטווח הזמן הקרוב.

במקביל לכך, ירד גם דירוג האשראי של בי-קום בשל היחלשות הגמישות הפיננסית של החברה לאור הירידה בשווי השוק של אחזקות החברה (26.34%) במניות בזק.

"רמת המינוף של החברה הינה גבוהה ביחס לרמת הדירוג ונובעת מהירידה בשווי מניית בזק בעיקר במהלך החודש האחרון" נכתב בדוח של מידרוג, שמעריכה שרמת התחרות הגבוהה בשוק התקשורת תוסיף להימשך גם בשנת 2018.

בדרך להנפקה

אינטרנט זהב, בניהולו של דורון תורג'מן, נמצאת בימים אלו בעיצומו של מהלך בזק להנפקת מניות וכתבי אופציה במטרה להבטיח את שירות החוב של החברה למחזיקי האג"ח בשנה הקרובה וכדי להימנע מהערת עסק חי בדוחות שיפורסמו ברבעון הבא.

אם הבנקים הנושים, דיסקונט, הפועלים והבינלאומי לא ישתתפו בגיוס של אינטרנט זהב, הנפקת המניות שצפויה להתבצע בימים הקרובים עלולה לדלל את חלקם מ-55% ל-35%.

הנפקת המניות של אינטרנט זהב נדרשת לנוכח העובדה שעד היום, למרות המאמצים שנעשו, הבנקים לא הצליחו למצוא משקיע שיסכים לרכוש את האחזקות של יורוקום תקשורת באינטרנט זהב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות