אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: מיקרוסופט קנתה את GitHub ב-7.5 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

רשמית: מיקרוסופט קנתה את GitHub ב-7.5 מיליארד דולר

הנרכשת מפעילה את אחד ממשאבי הפיתוח הכי פופולריים בעולם, שנמצא בשימוש מתכנתים פרטיים, תאגידים גדולים, גורמי אקדמיה וממשלות. העסקה נחתמה לאחר מו"מ של יותר משנתיים

04.06.2018, 16:10 | שירות כלכליסט

מיקרוסופט רכשה את אתר הקוד גיטהאב (GitHub) - אחד ממשאבי הפיתוח הפופולריים ביותר בעולם, שנמצא בשימוש מפתחים רבים. סכום הרכישה עמד על 7.5מיליארד דולר, והעסקה נחתמה לאחר מו"מ ארוך שנמשך יותר משנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

גיטאהב היא שירות לניהול גרסאות תוכנה שמשמש גם להעברת רכיבי קוד בין מפתחים מכל הסוגים. בעזרתו, יכולים מתכנתים לעקוב אחר משימות, מקטעי קוד והוא כולל רכיבי בקרת גישה שמאפשרים לשמור על פרטיות המשאבים שהועלו.

גיטהאב, צילום: שאטרסטוק גיטהאב | צילום: שאטרסטוק גיטהאב, צילום: שאטרסטוק

לגיטהאב יש עשרות מיליוני משתמשים, שהעלו אליה כ-80 מיליון פרויקטים שונים. הפלטפורמה משמשת גם מפתחים עצמאיים, גם תאגידים גדולים וגם מוסדות אקדמיים וממשלתיים רבים.

העסקה היא אחת הגדולות שביצעה מיקרוסופט מעודה, אך עודנה מתגמדת לעומת רכישת לינקדאין ב-26 מיליארד דולר ב-2014. הרכישה תעניק לחברה גישה למשאבי גיטהאב, והיא תוכל לשלב אותם בצורה נוחה בשירותיה הארגוניים ולהרחיב כך את היצע המוצרים לסקטור התאגידי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל 4
התכוונתי ל windows store הדפוק בחלונות שעובד ביחד עם windows update ולא יכול להפרד ממנו . מורשת מהמוביל ... אז מאותו הרגע יקרא windows store המקרטע השלה . blurry fonts forever . סליחה, ברצינות אבל אי אפשר לקרוא ל"חברה" כאילו שזה גוף סגור שלא מעסיק עובדים חדשים מאז שנוסד . את ה surface הם פיתחו יפה מאוד , אבל משאירים אותו עם הגדרות רזולוציה מהתחת מאז ה creators . ( או מתי שהוא בסביבה שם )
אז , נו  |  05.06.18
4.
למספר 3
"מוביל המקרטע" - - שרותי המוביל של מיקרוסופט לא מקרטעים הם ממזמן קבורים עמוק בקבר, העסק הזה לא נמכר כיוון שהשוק לא מאמין לחברה שרימתה אותו במשך יותר משני עשורים, המוביל של מיקרוסופט היה ללא שום ספק מצוין , הוא נפל כיוון שהשוק הפרטי והעסקי לא רצו לגעת בו עם מקל, זאת הסיבה שהם קונים חברות של פלטפורמה גמורה טיפ טופ, יש להם כסף אבל אין להם שום יכולת לפתח מוצרים.
ירון גיל  |  05.06.18
3.
hd להיות או לא להיות
7.5 מילארד דולר היא יכולה לבזבז אבל לסדר את ה DPI ב windows לא . הוציאה את ה settings של ה DPI והחזירה את זה לא עובד ומכרה לי מערכת הפעלה . זה השפה שהם מבינים , כנראה . שלא לדבר על זה שהאתר הזה מחזיק כמות עצומה של אפליקציות אנדרואיד , המתחרה שלה במוביל המקרטע שלה .
נו באמת  |  04.06.18
2.
מיקרוסופט קנתה את github מהסיבה הפרוזאית שיש לאתר לקוחות משלמים
מיקרוסופט לא צריכה את github בשביל לשלב אותו בשירותים הארגוניים שלה. בשביל זה היא יכלה להקים שרתי git משלה, מטלה טריוויאלית טכנית ועסקית. היא רכשה את github כי יש לו מסה של לקוחות משלמים. זה אומר זרם הכנסות, ומסה של מפתחים שיזרמו עם הנסיונות של מיקרוסופט לשלב את כלי העבודה שלהם בסביבת העבודה של מיקרוסופט.
יובל, תל אביב  |  04.06.18
לכל התגובות