אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק הפיצויים הכלואים אושר בכנסת; 7.5 מיליארד שקל יוכלו לעבור לעובדים צילום: שאטרסטוק

חוק הפיצויים הכלואים אושר בכנסת; 7.5 מיליארד שקל יוכלו לעבור לעובדים

הצעת חוק של שר האוצר משה כחלון שתאפשר ליותר מחצי מיליון עובדים למשוך את כספי הפיצויים שלהם בתוך ארבעה חודשים ממועד תחילת החוק או סיום עבודתם אושרה היום בכנסת בקריאה שנייה ושלישית

04.06.2018, 16:31 | צבי זרחיה

עובדים יוכלו לממש זכותם ולמשוך כספי פיצויים כלואים המוערכים בסכום כולל של כ-7.5 מיליארד שקל. כך אישרה היום (ב') ועדת הכספים של הכנסת שאישרה את העלאתה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית של הצעת חוק בעניין.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק שהוביל שר האוצר משה כחלון בשיתוף רשות שוק ההון וארגוני העובדים והמעסיקים, קובעת שהעובדים יוכלו למשוך את כספי הפיצויים בתוך ארבעה חודשים ממועד תחילת החוק או סיום העבודה ובלבד שהמעסיק לא הוכיח לקופת הגמל בתוך אותה תקופה כי העובד אינו זכאי לכספים.

באוצר הסבירו כי הצעת החוק צפויה להגדיל את הוודאות של העובד לכספי הפיצויים בחיסכון הפנסיוני, ולאפשר ליותר מחצי מיליון חוסכים לממש את כספי הפיצויים השייכים להם.

שר האוצר משה כחלון, צילום: מוטי קמחי שר האוצר משה כחלון | צילום: מוטי קמחי שר האוצר משה כחלון, צילום: מוטי קמחי

מנתוני רשות שוק ההון, בקופות הגמל הצטברו מאות אלפי חשבונות בהם הזכאות לכספי פיצויים אינה ידועה. בעיה זו נוצרה במהלך השנים כאשר מעסיקים לא דרשו את כספי הפיצויים ולא הודיעו לחברות המנהלות של קופות הגמל על זכאות העובד לכספי הפיצויים. כתוצאה מכך, נדרשים העובדים בבואם לבצע משיכה של כספי הפיצויים להשיג ממעסיקיהם הקודמים אישור על זכאותם לכספים. לעיתים השגת אישור כזה היא מורכבת, שכן יחסי העבודה הסתיימו לפני תקופה ארוכה ולא תמיד ניתן לאתר את המעסיק או לקבל ממנו תשובות. הדבר הוביל לכך שעובדים רבים לא יכולים לממש את זכאותם לכספי פיצויים, והכספים נותרים בקופת הגמל.

שר האוצר, משה כחלון בירך ואמר כי: "היום ביצענו מהלך נוסף שיאפשר ליותר מחצי מיליון חוסכים לממש את זכותם לכספי פיצויים בסך 7.5 מיליארד שקל אחרי שנים של בירוקרטיה מסורבלת ומיותרת שפגעה בעובדים וביכולת שלהם לממש כסף ששייך להם, הצעת החוק שאושרה היום בוועדת כספים צפויה להקל משמעותית על ציבור העובדים".

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, גב' דורית סלינגר מסרה: "אני מברכת על אישור הצעת החוק שתאפשר לחוסכים למצות את זכויותיהם לכספי פיצויים מול הגופים המוסדיים והמעסיקים. הצעת החוק היא צעד נוסף של הרשות לצמצום תופעת הכספים האבודים במטרה לאפשר לחוסכים לממש את זכותם לכספי החיסכון הפנסיוני שלהם. ההצעה צפויה לשחרר כ- 7.5 מיליארד ש"ח שהיו כלואים בקופות הגמל ולהעביר אותם לידי ציבור החוסכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות