אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 מעצר ראש העיר חדרה הוארך ב-6 ימים: "החומר קושר אותו לעבירות" צילום: יריב כץ

מעצר ראש העיר חדרה הוארך ב-6 ימים: "החומר קושר אותו לעבירות"

פרשת השוחד והשחיתות בעירייה: לפני הדיון של צביקה גנדלמן הזהירה המשטרה כי הוא עלול להשפיע על עדים או לפגוע בראיות, ולכן ביקשה להאריך את מעצרו ב-8 ימים, השופט החליט על 6 ימים בלבד. הוארך מעצרם של הקבלן החשוד במתן שוחד ושל ראשת הלשכה של גנדלמן

04.06.2018, 17:09 | אלי סניור, ynet

בית משפט השלום בראשל"צ האריך אחר הצהריים (יום ב') בשישה ימים את מעצרו של ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן החשוד בפרשת השחיתות החדשה.

הוא נעצר הבוקר עם הנהג שלו, ראשת הלשכה וקבלן ששימש בעבר כממלא מקום ראש העיר. גנדלמן חשוד בשוחד בחירות, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, זיוף בידי עובד ציבור, בשיבוש מהלכי חקירה בעבירות נוספות. השופט גיא אבנון קבע כי "חומר החקירה קושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו". סנגורו ליאור אפשטיין אמר כי הוא מוטרד מהעיתוי של החקירה.

במשטרה הזהירו כי קיים "יסוד סביר לחשש שאי-מעצרו יביא לשיבוש הליכי חקירה, התחמקות מחקירה, מהליכי שפיטה או מריצוי עונש מאסר, או יביא להעלמת רכוש, להשפעה על עדים או לפגיעה בראיות בדרך אחרת".

צביקה גנדלמן בעת הארכת מעצרו, היום, צילום: יריב כץ צביקה גנדלמן בעת הארכת מעצרו, היום | צילום: יריב כץ צביקה גנדלמן בעת הארכת מעצרו, היום, צילום: יריב כץ

מוקדם יותר האריך בית המשפט בשישה ימים את מעצרה של ראשת הלשכה של גנדלמן, החשודה בסיוע למתן שוחד ובסיוע לקבלת שוחד. ביהמ"ש האריך בשישה ימים גם את מעצרו של הקבלן החשוד במתן שוחד. בית המשפט אסר לפרסם את שמו לעת עתה.

סנגורה של ראשת הלשכה, עו"ד מיכה פטמן אמר כי מרשתו בסך הכל מזכירה שלא קשורה לקשר הפלילי אם נרקם כזה.

הקבלן, בעברו נבחר ציבור, הורשע לפני שבע שנים בבעילה אסורה ונידון לשישה חודשי מאסר בפועל שהומרו לעבודות שירות. לאחר גזר הדין באותה עת אמר הקבלן: "מודה לקב"ה ולשופט שהבין כי לא מדובר כאן במשפט של עבירות מין אלא במשפט שסבב סביב טוהר המידות. הייתה כאן רדיפה של יחידת 433 וניסיון של הפרקליטות לתפור לי תיק. החלטתי להיות חכם ולא צודק וקיבלתי את העסקה שהוצעה לי. למרות הקלון, אמשיך לעסוק בעשייה ציבורית".

על-פי החשד, ראש העיר והבכירים פעלו לכאורה במסגרת תפקידם על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. עם מעצרם, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם. בעבר פורסם תחקיר, שממנו עלה כי חבר של גנדלמן שנעצר הרוויח מקרקע ציבורית כשהפעיל חניונים בעיר. על אף החברות, גנדלמן נמנע לכאורה מהפקעת הקרקע והצביע בדיונים על עסקי חברו במתחם.

עו"ד ליאור אפשטיין, המייצג את גנדלמן, מסר מוקדם יותר בשמו: "חובת המשטרה לחקור ושום אדם אינו מעל החוק. ניסיון העבר מלמד שאוטומטיות המעצר והכותרות בתקשורת לא בהכרח מסתיימים בהרשעה. עבור מר גנדלמן, תושבי העיר חדרה הם בעלי המניות האמיתיים ורק כלפיהם חלה החובה, ולהם הסמכות לבחור ולהחליט בקלפי. כרגע כל הפרסומים המגמתיים, בין שהם מגיעים מהסנגור, מהדוברות החקירתית או מהתקשורת, עשויים לפגוע בטהרת ההליך המשפטי וכלל לא בטוח שמעצר הוא כלי שמשרת פתרון נכון לציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תגובה ל3
צביקה גם הציף בדרנים כמוך. לעומתך, אני הצגתי עובדות. ומכיוון שאתה לא יכול להתווכח עם עובדות, נשאר לך רק לכתוב שטויות. אבל מה לעשות שדף האינטרנט סובל הכל, גם שיח נמוך, הכי נמוך שאפשר. אתה מוזמן לכתוב כל שטות שתרצה, אבל זה שהיום, סוף סוף אחרי הרבה מאוד שנים, כיף לצאת לעיר, ולטייל בכל הפארקים החדשים, להינות מבניה חדשה, וללכת לים בלי כל הזבל מסביב, פשוט כיף לכל התושבים.
חדרתי  |  05.06.18
1.
גדלמן הביא שינוי לעיר
גנדלמן הביא שינוי לעיר, ניקה את החורבות והים וצבר לא מעט אויבים בשל כך. רק הניקוי של חוף הים עלה לו בלא מעט אויבים. וכל אלה עכשיו לפני הבחירות מחפשים אותו. כמות הפארקים, הבניה החדשה וההתחדשות העירונית חסרי תקדים ומדברים בעד עצמם. חדרה עשרות שנים פשוט עמדה במקום, ללא מתחמי בילוי, ללא פארקים ועם חוף ים מזבלה! צביקה ניקה את העיר! צביקה, התושבים איתך, וגם בבחירות הבאות אמשיך להצביעה לך!
חדרתי  |  04.06.18