אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט גייסה 122 מיליון שקל בריבית של 3.76% צילום: אתר החברה

אנלייט גייסה 122 מיליון שקל בריבית של 3.76%

אנלייט אנרגיה מתחדשת סיימה את שלב המכרז המוסדי בהנפקת אג"ח סדרה ה' וכתבי אופציה, הביקוש בהנפקה עמד על 270 מיליון שקל - משקף ביקושי יתר של 225%

04.06.2018, 17:03 | אורן פרוינד

אנלייט אנרגיה מתחדשת סיימה את שלב המכרז המוסדי בהנפקת אג"ח סדרה ה' וכתבי אופציה. הביקוש בהנפקה עמד על כ-270 מיליון שקל (משקף ביקושי יתר של 225%) החברה נענתה לביקושים בהיקף של כ-122 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הסגירה עמד על 1,030 שקל לעומת מחיר מינימום של אלף שקל. מחיר הסגירה משקף ריבית שקלית של 3.76%, ריבית אפקטיבית כולל שקלול עמלת הקצאה מוקדמת (מרווח של כ-2.7% מעל אג"ח ממשלתי במח"מ דומה של כ-4.8 שנים).

טורבינות רוח של אנלייט, צילום: אנלייט טורבינות רוח של אנלייט | צילום: אנלייט טורבינות רוח של אנלייט, צילום: אנלייט

בנוסף, היחידות במכרז המוסדי כללו כ-27 מיליון כתבי אופציה ללא תמורה במחיר מימוש של 2.2 שקלים לתקופה של שנה. ביום שלישי יתקיים המכרז לציבור במסגרתו ייקבעו היקפי הגיוס המלאים. את הגיוס הובילו פועלים אי.בי.אי חיתום והנפקות בניהולם של עופר גרינאום ושי נבו. עורך הדין עמי ברלב ליווה את ההנפקה.

אתמול (א') דיווחה אנלייט על מו"מ לרכישת פרויקט אנרגיית רוח במערב אירופה, המצוי בתהליכי פיתוח מתקדמים, בהספק כולל של כ-300 מגה-וואט. על פי מתווה העסקה המתוכנן, החברה תרכוש את מלוא המניות בחברה המחזיקה כיום בזכויות בקרקע עבור הפרויקט, ובזכויות לקבלת היתר בנייה ורישיון ההפעלה בגינו.

על פי הערכות ראשוניות, עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בטווח של כ-350-320 מיליון יורו. בכוונת החברה לקבל מימון במתווה Project Finance לפרויקט. החברה מעריכה כי שיעור ההון העצמי הנדרש לפרויקט יעמוד על כ-40%-50% מעלות ההקמה הכוללת. החברה תפעל לצרף שותפים פיננסיים להשקעה בפרויקט.

השלמת העסקה והמו"מ כפופים למשתנים שונים, השלמות בדיקות נאותות והגעה להסכמות סופיות.

חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת, הנסחרת במדד תל אביב 125, פועלת כיום בישראל ובאירופה. במהלך השנתיים האחרונות הקימה והשקיעה החברה בלמעלה מ-130 פרויקטים, בהספק כולל של מעל 350 מגה וואט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות