אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעל ארד בספר חדש: איך להיות הכי טובים

יעל ארד בספר חדש: איך להיות הכי טובים

ספרה של ארד, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, הוא הרבה יותר מסיפור על ספורטאית מנצחת

05.06.2018, 08:52 | סיון אבוקאי

אם חשבתם שתקנו את ספרה החדש של יעל ארד, “הראשונה”, ותקבלו רק מתכון לאיך הופכים לספורטאי אולימפי - אתם טועים. לפחות באופן חלקי. אם אתם רוצים לדעת איך להיות הכי טובים שאתם יכולים בכל נקודת זמן בחיים, גם אם אף אחד לא מאמין שתצליחו - תפיקו הרבה מהספר שיצא בהוצאת ידיעות אחרונות.

יעל ארד היתה, כזכור, הראשונה בתולדות מדינת ישראל שזכתה במדליה במשחקים האולימפיים שהתקיימו בברצלונה ב־1992. אנו חיים בעידן שהקרב על מדליות אולימפיות, בוודאי בתחום הג’ודו, הוא כמעט ברור מאליו. אבל בעבר זה היה שונה לגמרי. “זה בדיוק העניין”, מספרת ארד לרגל צאת הספר, “לרוב האנשים נדמה שנולדתי עם שרביט קסמים מעל ראשי שהפך אותי לספורטאית אולימפית, ולכולם נראה לגיטימי שיש מדליות בג’ודו. אבל פעם זה היה נראה הישג כמעט בלתי אפשרי.

לא היה לי מימון לחלום ולא גדלתי במשפחה עם אמצעים מיוחדים. הייתי צריכה להילחם בהרבה תחומים, ולא רק על המזרן, כדי להצליח”.

זו בדיוק מהות הספר. לא סיפור נוגע ללב ומטרחן על ספורטאי שהגיע ממחוזות של עוני וזכה בזהב. אלא סיפור על ילדה שגדלה במשפחה בורגנית שלאחר מאמצים עילאיים הצליחה להגיע למדליית הכסף ולא לזהב. מה שעושה את הסיפור ליותר אנושי ופחות הוליוודי.

הסוף של הספר ידוע מראש וההיסטוריה כבר כתובה, אבל אפשר להחכים גם מקריאה בין השורות. “במהלך קריאת הספר, חשוב לי שאנשים ישאלו את השאלות איך הם הולכים את הדרך שלהם”, אומרת ארד. “האם הם מציבים לעצמם מטרות ומוכנים להתמודד עם אכזבות. לעתים אנשים שומעים את סיפור הדרך שלי ומבינים שיש בהם חלומות רדומים שנקברו. יש לי הזכות להשפיע על אנשים, להפוך מיעל האישית ליעל הציבורית, ללמד אנשים איך ליהנות מהצלחות ולהחזיר לציבור מהידע שצברתי”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות