אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ”ל חברת אמבר השולטת בתחום תערובות המזון לבע”ח עוזב את תפקידו צילום: אוראל כהן

מנכ”ל חברת אמבר השולטת בתחום תערובות המזון לבע”ח עוזב את תפקידו

במכתב שנשלח לעובדים טוען חזי מאור כי סיום כהונתו נעשה לבקשתו. עם זאת, בסביבת יו"ר גרנות, עמית בן יצחק, נטען כי הוחלט על סיום תפקידו בשל מחלוקות פנימיות

05.06.2018, 08:42 | נורית קדוש

שינויים בארגון הקיבוצים גרנות. ל”כלכליסט” נודע כי חזי מאור, מנכ”ל חברת אמבר המחזיקה במכון התערובת הגדול בישראל, סיים את כהונתו. את מקומו של מאור ימלא עמית בן יצחק, יו”ר גרנות. מאור מסר כי התפטר, ובמכתב ששלח לעובדי ולקוחות החברה הדגיש כי סיום כהונתו נעשה לבקשתו.

גם במכתב ששלח בן יצחק לעובדים צוין כי עזיבת מאור נעשית לבקשתו. עם זאת, בסביבת גרנות נטען כי הוחלט על סיום כהונתו בשל מחלוקות פנימיות. עוד נטען כי בין מאור להנהלת הארגון שררה אווירה לא טובה, והוחלט כי עדיף יהיה שיסיים את כהונתו עוד בטרם נמצא לו מחליף. מאור שניהל קודם לכן את חברת האבוקדו של גרנות מונה לפני שלוש שנים על ידי בן יצחק לתפקיד מנכ”ל אמבר. מדובר בתחום ריכוזי שנחשב לרווחי מאוד, וישנה דרישה של גורמים בענף המזון מהרגולטורים לבחון את הטיפול בו.

עמית בן יצחק , צילום: אוראל כהן עמית בן יצחק | צילום: אוראל כהן עמית בן יצחק , צילום: אוראל כהן

תחום תערובות המזון לבעלי חיים, הנשלט על ידי אמבר, נחשב לאחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על יוקר מחירי מוצרי המזון החקלאיים ובראשם מוצרי החלב. מלבד אמבר פועלים בתחום מכוני מילובר ועמיר, וכן מכונים קטנים יותר. לטענת גורמים המעורים בתחום החלב, בחינת הריכוזיות בענף צפויה להוביל ליצירת תחרות ולהורדת מחירי התערובת, באופן שיפחית את מחירי מוצרי החלב בישראל. גרנות, בעלת אמבר, מחזיקה ב־7.5% בחברת המזון הגדולה בישראל, תנובה, כחלק מאחזקות הקיבוצים העומדות על 23.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מאור מנכל ענק
מדהים איך התנועה הקיבוצית מחסלת מנכל מדהים. אחד שלקח את תאגיד האבוקדו המנוון והמפסיד,ניער את התאגיד והפך אותו לעבר מצליח לתדהמת מנהליו,המשיך באמבר וייצר רווחים מדהימים וצמצום חשיפות אשראי ללקוחות, ואחרי הכל מפריעים לו להמשיך ולהצליח. למנהל מצליח ודעתן אין מקום בתנועה , צריכים רק יס מנים שלא מפריעים. הפסד גדול מאוד לאמבר, בטוח שעוד נשמע עליו רבות בעתיד הקרוב.
דוד  |  05.06.18
לכל התגובות