אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי רוצה דינוזאור בבית? שלד ענק נמכר לקונה פרטי ב-2 מיליון דולר צילום: איי אף פי

מי רוצה דינוזאור בבית? שלד ענק נמכר לקונה פרטי ב-2 מיליון דולר

אספן צרפתי אנונימי הגיש את ההצעה הזוכה וגבר על מתחרים מיפן ושבדיה. מומחים בתחום חששו ממכירת השלד לאנשים פרטיים, אך לפי בית המכירות הזוכה מעוניין שהשלד יוצג במוזיאון בצרפת

05.06.2018, 12:24 | שירות כלכליסט
שלד דינוזאור בן 150 מיליון שנה נמכר אתמול (ב') במכירה פומבית בפריז, בתמורה ל-2.3 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אספן צרפתי אנונימי היה זה שהגיש את ההצעה הזוכה, וגבר על מתחרים מכל העולם, בין היתר מיפן ומשבדיה. לפי בית המכירות הפומביות קלוד אגוט, הרוכש "מעוניין שהשלד יוצג במוזיאון בצרפת".

אורכו של השלד הוא כעשרה מטרים ולפי ההשערות הוא שייך לתת-מין של הדינוזאור אלוזאורוס פרגיליס, אחד מהטורפים שחיו בתקופת היורה. עם זאת, מאמר בכתב העת סיינס העלה השערה כי למעשה מדובר בשלד של שני דינוזאורים שונים. השלד, ש-70% ממנו נשמר בשלמותו, נמצא במדינת וויומינג שבארה"ב ב-2013.

פליאונטולוגים שהתראיינו למאמר בסיינס הביעו דאגה מכך שהשלד יימכר לידי אספן פרטי. הם הזהירו שמדענים לא יוכלו לחקור אותו בשל כך, ושהצמדת תג מחיר לשלד של דינוזאור יקשה על עבודת האיתור בשטח של מאובנים ושלדים, שכן אנשים שמעוניינים למכור את הפריטים ינסו לאתר אותם לפני צוותי המחקר.

שלד הדינוזאור שנמכר במכירה פומבית, צילום: איי אף פי שלד הדינוזאור שנמכר במכירה פומבית | צילום: איי אף פי שלד הדינוזאור שנמכר במכירה פומבית, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות