אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל האוצר: "בוחנים הפחתת מס על רווחי הון למשקיעים קטנים" צילום: צביקה טישלר

מנכ"ל האוצר: "בוחנים הפחתת מס על רווחי הון למשקיעים קטנים"

לדברי שי באב"ד, "הצמיחה בישראל תעמוד השנה על 3.5%, ואנחנו בעד הורדת מסים גם בשוק ההון". מנכ"ל האוצר ציין הורדה המס הנשקלת היא על רווחי הון למשקיעים קטנים בהיקף רווחים של עד 50 אלף שקלים; על הרפורה בחברת החשמל: " מדובר בפייק ניוז - הרפורמה לא תעלה 7 מיליארד שקל לציבור"

05.06.2018, 12:11 | רחלי בינדמן

"אנחנו בעד הורדת מסים גם לבורסה", כך אמר היום (ג') מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בוועידה הכלכלית השנתית של איגוד החברות הציבוריות, בשיתוף עם בנק מזרחי טפחות ופירמת עורכי הדין זיסמן אהרוני גייר. "אנחנו בוחנים את הפחתת המס על רוחי הון למשקיעים קטנים, בהיקף של רווחים של עד 50 אלף שקל. אנחנו בעד הורדת המסים שתאיץ את הצמיחה", הוסיף.

קראו עוד בכלכליסט

למרות ההצהרות, שר האוצר כחלון ובכירי המשרד הבהירו בחודשים האחרונים כי הפחתת מס רווחי הון אינה על הפרק בעיקר לאור ההערכות כי היקף ההכנסות ממסים יהיה בהתאם לתחזית המקורית ולא גבוה ממנה.

לדברי באב"ד, "ביום ראשון הקרוב נחשוף את תחזית הצמיחה לישראל שמדברת על צמיחה של 3.5% בשנה, תחזית גבוהה מההערכות המוקדמות שלנו. ההכנסות שלנו גם גדלו, אבל יש גם דרישות תקציביות, כמו של משרד הביטחון. אני מקווה שנגיע איתם להסכמות ושנוכל להמשיך בהורדת המסים".

שי באב"ד ומשה כחלון (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי שי באב"ד ומשה כחלון (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי שי באב"ד ומשה כחלון (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

באב"ד התייחס גם לסוגיית העלאת גיל הפרישה ואמר ש"בסוף גיל הפרישה לנשים יעלה, אין ברירה, אבל צריך למצוא את הדרך כדי לבצע את המהלך בלי לפגוע בשכבות החלשות".

לגבי סוגיית שכר הבכירים אמר באב"ד, כי "מה שקרה במערכת הפיננסית עם שיאי שכר חדשים עבר את גבול הטעם הטוב. מצד שני, ההגבלה שנעשתה מאד בעייתית. הגבלה של פי 35 מהשכר של העובד הנמוך הובילו לכך שהבעלים של החברות חסכו לעצמם כסף, אבל לא העלינו את השכר של העובדים ברמות השכר הנמוכות. זאת לא הייתה המטרה. אני לא רואה צורך בהרחבה של הגבלת שכר לכלל החברות הציבוריות".

באב"ד התייחס לביקורת על הרפורמה בחברת החשמל וטען כי "מדובר בפייק ניוז. הרפורמה לא תעלה 7 מיליארד שקל לציבור. אנחנו נעדכן את מחיר הגז כבר ב-2019-202 ויוריד את תעריף החשמל, אבל זה לא קשור לרפורמה. הציבור לא ישלם שקל, כי עלות הרפורמה ממומנת מההתייעלות של חברת החשמל. בשום אופן לא נעלה את מחיר החשמל לציבור. עוד שמונה שנים המחיר גם יתחיל לרדת".

באב"ד הוסיף: "הגזמנו לחלוטין את הנטל הרגולטורי. יש לנו עוד הרבה עבודה, אבל אני מגנה את הביקורת על יו"ר רשות שוק ההון דורית סלינגר, העליהום הזה לא היה במקום".

לגבי מחירי הדיור אמר באב"ד כי, "התקשורת צריכה לבקש סליחה על הביקורת על מחיר למשתכן. הצעדים של משרד האוצר והשר כחלון עובדים ושוק הדיור מצטנן, לפי כל הגורמים. המחירים במגמת ירידה וזה צפוי להימשך, אבל אנחנו לא פותחים שמפניות, אלא ממשיכים בכל הכוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות