אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המסרונים: עו"ד שחם שביט יינזף - וישוב לתפקידו בעוד תשעה חודשים צילום: אוראל כהן

פרשת המסרונים: עו"ד שחם שביט יינזף - וישוב לתפקידו בעוד תשעה חודשים

היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך ישוב מחר לעבודה משפטית כעו"ד ברשות בעקבות הסדר טיעון עם נציבות שירות המדינה. הוא יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת

05.06.2018, 12:12 | תומר גנון ומשה גורלי

פרשת המסרונים: היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ני"ע, עו"ד ערן שחם שביט, ישוב מחר לעבודה משפטית כעו"ד ברשות בעקבות הסדר טיעון עם נציבות שירות המדינה. במסגרת ההסדר נקבע כי עו"ד שחם-שביט יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל יכול עו"ד שחם-שביט לשוב מיידית לעבודה משפטית ברשות ני"ע, וישמש במשך 9 חודשים כעורך דין במחלקת החקירות של הרשות. בתום התקופה יוכל עו"ד שחם שביט לשוב לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ולייצג את הרשות בערכאות משפטיות.

השופטת רונית פוזננסקי וערן שחם שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי וערן שחם שביט | צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי וערן שחם שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

עוד סוכם בין הצדדים, כי ניתן יהיה לשקול הקלה נוספת עם עו"ד שחם שביט, במקרה שיבקש זאת לאחר גזר דינה המשמעתי של השופטת פוזננסקי-כץ. במסגרת ההסדר, נוסחה תובענה משמעתית מוסכמת, בה יודה עו"ד שחם שביט בפני בית הדין למשמעת של נציבות שרות המדינה.

בא כוחו של עו"ד שחם שביט, עו"ד עודד סבוראי, ניהל בשבועות האחרונים מגעים להסדר טיעון מול הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד גיא דוד. היום הבשילו המגעים ונחתם הסדר טיעון בין הצדדים.

 

עו"ד עודד סבוראי מסר: "חומרי החקירה, לרבות תכתובות הווטסאפ המלאות, שכנעו את הנציבות ואת פרקליטות המדינה, כי קיים פער משמעותי בין האופן בו הצטיירו הדברים בתקשורת לבין מה שקרה במציאות. להשקפתנו, בבסיס ההסדר עומדת ההבנה, כי עו"ד שחם שביט הינו עובד מדינה מסור וערכי, שלצד חתירתו לקיים חקירות ביעילות, העניק תשומת לב מיוחדת לזכויות הנחקרים. אני משוכנע שעם חזרתו לעבודה, ישוב עו"ד שחם שביט לממש את שליחותו החשובה והרגישה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אליפות הגועל
מערכת המשפט הגיעה לאליפות הגועל והסיאוב. זה מתחבר היטב עם המינוי החדש של יועץ התקשורת חי לוגסי לביהמ"ש העליון ולשופטת חיות. במינוי זה מודה חיות שהיא איבדה את אימון הציבור , אך עדיין לא מודה בכך שההתנהלות המשפטית של המערכת היא מקור הבעיה (ולא ההתנהלות היח"צנית)
יצחק  |  07.06.18
8.
מערכת המשפטת מסריחה עד השמים
אני מבקש להעביר את כל ההפגנות של מוצ״ש אל מול ביתה של אסתר חיות. אולי היא אינה מבינה שגיבוי מושחתים ברמה כל כך קיצונית מתנהל לאורה, לאור הגיבוי שהיא נותנת ומקרינה למושחתים. אולי היועמ״ש וחיות יכולים לישון בלילה עם כזה סיפור אבל תואילו נכבדי לרדת ממכבסת המילים שלכם ולהשתמש במטאטא כדי לפנו מהמערכת את הזבל. זה מסריח מאד. שאנבא מה ייעשה לשופטת המתכתבת מול הרקוב הזה? היא תקודם רחוק. יש לה גב מתאים.
אריה מהלא  |  05.06.18
7.
בושה וחרפה
איך לא לקחו את הטלפון של השופטת לבדיקה וסגרו את הפרשה אחרי יום שלא יצא כל הסירחון החוצה אחרי יום סגרו את זה יכול להיות שבאמת היה לה לחץ ותיאמה איתו אבל רק לבדוק לה את הטלפון 3 שנים אחורה לבדוק איזה עצורים לא קיבלו הזדמנות אפילו שבאו להארכת מעצר משחקים בחיים של אנשים פשוט מדהים
דבר מדהים  |  05.06.18
לכל התגובות