אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד רו"ח בריטמן אלמגור זהר עוזב את וילי פוד בגלל תביעה משפטית צילום: אוראל כהן

משרד רו"ח בריטמן אלמגור זהר עוזב את וילי פוד בגלל תביעה משפטית

החברה האם של וילי פוד, בי.אס.די קראון, מתכוונת להגיש בימים הקרובים תביעה נגד המשרד בעקבות תביעה נגזרת שהגיש בעל מניות מיעוט בחברה המחזיקה מניות ב-BSD, החברה האם של וילי פוד

05.06.2018, 13:49 | נורית קדוש

בריטמן אלמגור זהר ושות', משרד רו"ח המבקר של וילי פוד הודיע לחברה על סיום ההתקשרות עימה לאלתר. החברה פועלת לגייס את BDO ישראל כרואה החשבון המבקר החדש שלה.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת בריטמן אלמגור זהר התקבלה על רקע כוונת החברה האם של וילי פוד, בי.אס.די קראון (BSD), להגיש בימים הקרובים תביעה נגד המשרד בעקבות תביעה נגזרת שהגיש ביולי 2016 בעל מניות מיעוט ב- BGI המחזיקה מניות ב-BSD בעלת מניות השליטה בוילי פוד.

מדובר בתביעה נגזרת נגד גורמים שונים ובהם גם רואי החשבון קוסט פורר גבאי ומנהלים ודירקטורים בחברה. בבקשה נטען כי מתואר כיצד בתחילת 2015 החלו להתגלות אי-סדרים בחברות כשבנק זר, בו הופקד סכום ששועבד לטובת מחזיקי אגרות החוב ב-BGI, לא שחרר את הפיקדון במועד.

לטענת התובע, לא היה כל היגיון עסקי להפקדת הכספים בחו"ל ורואי החשבון הפרו את חובתם מרגע הפקדת הפיקדונות ולאורך כל הדרך. עוד נטען כי בדלויט המתינו עד 2015 על מנת לבקש הבהרה על הפיקדונות וההתנהלות "מלמדת על התרשלות רבתי".

ברייטמן אלמגור טענו כי על רקע כוונת החברה להגיש תביעה נגדה ובהתאם לתקנות רואי חשבון ביחס לניגוד עניינים ופגיעה באי-תלות כתוצאה מעיסוק אחר, לפיהן סכסוך משפטי שכזה מהווה חזקה לפגיעה באי-תלות רואה החשבון המבקר, הודיע רואה החשבון המבקר על סיום כהונתו כרואה החשבון המבקר של החברה בתוקף מיידי.

בהתאם להחלטת דירקטוריון החברה, בכוונת וילי פוד לזמן אסיפה כללית בהקדם לצורך מינוי BDO ישראל כרואה החשבון המבקר החדש של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות