אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולפני דסילו ביקשו דחייה בעסקת הרכישה של וונטייז הישראלית צילום: יח"צ

אולפני דסילו ביקשו דחייה בעסקת הרכישה של וונטייז הישראלית

המועד לביצוע השלב הראשון בעסקה חלף אתמול - הרוכשים הודיעו כי הם נזקקים ל"תקופה קצרה נוספת"; וונטייז: "לא חל כל שינוי ברצון של החברה הרוכשת להשלים את שלב א' של העסקה"

05.06.2018, 14:32 | חזי שטרנליכט

לאחר כמה ימי המתנה מורטי עצבים מצד המשקיעים, ההשקעה החיצונית בוונטייז עדיין מתעכבת - לאחר שהתברר כי האולפנים ההוליוודיים שרכשו את מניות בעלי השליטה בחברה מבקשים זמן נוסף לביצוע העסקה.

החברה דיווחה היום (ג') על קבלת הודעה מאולפני דסילו לפיה הם נזקקים "לתקופה קצרה נוספת להשלמת שלב א' של העסקה". לפי הדיווח, האולפנים מעוניינים להביא להשלמת שלב זה במועד הקצר ביותר האפשרי מבחינתם.  

קראו עוד בכלכליסט

בעלי השליטה בוונטייז הדגישו כי למיטב ידיעתם והבנתם לא חל כל שינוי ברצון של החברה הרוכשת להשלים את שלב א' של העסקה וברצונם של בעלי השליטה לקיימו כמוסכם. עוד ציינו כי שני הצדדים פועלים למען השלמתה במועד הקרוב ביותר האפשרי.

בחודש שעבר דיווחה וונטייז כי שחרור הכספים עבור השלב הראשון בעסקה, סכום של 4.9 מיליון דולר, יבוצע 14 ימים, כלומר עד לסוף חודש מאי. אלא שבסוף חודש מאי דיווחה וונטייז כי מדובר ב-14 ימי עסקים, ואלה הסתיימו אתמול, יום ב', ה-3 ביוני. וכאמור, לפי הדיווח מהיום (שלישי), עוד זמן.

במסגרת העסקה המקורית, שעלייה דווח ב-18 במרץ, אולפני דסילו, שבשליטת איש העסקים האמריקני צ'ארלס הנסלי, רוכשים את מניות בעלי השליטה בוונטייז, ספקית שירותי הוידאו לפי דרישה, בשני שלבים. בשלב הראשון אמורים האולפנים לשלם 1.41 מיליון דולר (4.9 מיליון שקל) במועד הדיווח, תמורת 3.5 מיליון מניות. בשלב השני ניתנה אופציה לבעלי השליטה בוונטייז לחייב את אולפני דסילו לרכוש עוד 15.5 מיליון מניות באותו השווי.

המחיר שבו נמכרה המנייה לאולפנים שיקף לחברה שווי שוק של כ-50 מיליון דולר, (או 174 מיליון שקל במועד הדיווח). ביום הדיווח על העסקה זינקה המניה ב-83%. בהמשך החלה לנוע בתנודתיות ונגעה בשווי שוק של 85 מיליון שקל ב-10 באפריל. מאז איבדה מומנטום ולא התאוששה. בפתח יום המסחר היום עמד שווי השוק של החברה על כ-43.6 מיליון שקל.

נועם יוספידיס מנכ"ל וונטייז, צילום: יח"צ נועם יוספידיס מנכ"ל וונטייז | צילום: יח"צ נועם יוספידיס מנכ"ל וונטייז, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות