אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קק"ל: נתבע פיצויים על נזקי העפיפונים מעמותה הקשורה לחמאס צילום: עומר מסינגר

קק"ל: נתבע פיצויים על נזקי העפיפונים מעמותה הקשורה לחמאס

יו"ר קק"ל דני עטר המסייר עם הנהלת הקרן ביישובים בעוטף עזה אמר כי "לא ייתכן שהקהילה הבינלאומית תאפשר לחמאס שלא לתת את הדין ולשלם על מעשיו". מאז פרוץ סבב האירועים הנוכחי נרשמו 265 שריפות בהן נשרפו 2,820 דונם של יערות קק״ל

05.06.2018, 15:06 | שחר אילן

קק"ל נערכת להגשת תביעת פיצויים בערכאות זאות נגד עמותה בשם U.S. campaign הקשורה לחמאס. כך מסר יו"ר קק"ל דני עטר. התביעה תוגש על הנזקים הסביבתיים החמורים שנגרמו לשטחי קק״ל באזור עוטף עזה מירי הטילים, הפצמ"רים ועפיפוני האש שנשלחו לעבר ישראל. מאז פרוץ סבב האירועים הנוכחי נרשמו 265 שריפות בהן נשרפו 2,820 דונם של יערות קק"ל.

קראו עוד בכלכליסט

דני עטר יור קק"ל , צילום: עומר מסינגר דני עטר יור קק"ל | צילום: עומר מסינגר דני עטר יור קק"ל , צילום: עומר מסינגר

עטר, המסייר היום עם הנהלת קק"ל ביישובים בעוטף עזה, אמר כי "לא ייתכן שהקהילה הבינלאומית תאפשר לחמאס שלא לתת את הדין ולשלם על מעשיו, לא רק נגד אזרחי מדינת ישראל, אלא גם נגד הטבע והסביבה שנפגעו קשות מהטרור הסביבתי. חמאס הוכיחו שאין להם צלם אנוש לא רק כלפי בני אדם אלא גם כלפי החיות ומשאבי הטבע", אמר עטר.

עוד ציין יו"ר קק"ל: "אנו יוצאים במבצע נטיעות עם ילדי עוטף עזה: חמאס שורפים - אנחנו נוטעים. נוכיח כי אנו חיים כאן מתוך עוצמה ומתוך צמיחה".

שר האוצר משה כחלון הודיע אתמול בישיבת סיעתו כולנו, כי החקלאים יקבלו מיידית מקדמות של 50% מגובה הנזק המשוער בגין הטרור החקלאי שנגרם להם. כחלון ושר החקלאות אורי אריאל סיכמו על הקצבת 16 מיליון שקל כבר בחודש הקרוב, לטובת ביטוח מסובסד לחקלאים שייפגעו מפשיעה חקלאית. כחלון חשף את הנזקים הכלכליים של טרור העפיפונים: "5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. הנזק הכלכלי המוערך – 5 מיליון שקל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות