אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדינה של לינק אחד: 27% מהתקנות התוכנה בישראל - פיראטיות צילום: שאטרסטוק

מדינה של לינק אחד: 27% מהתקנות התוכנה בישראל - פיראטיות

מחקר חדש מגלה שישראלים רבים עדיין מעדיפים להוריד תוכנות במקום לקנות אותן - מה שגרם ב-2017 נזק של 165 מיליון דולר לחברות התוכנה. ואולם, אנחנו רחוקים מאוד מצמרת טבלת ההורדות העולמית

06.06.2018, 14:39 | יואב סטולר

שיעור התקנות התוכנה הפיראטית בישראל עמדה ב-2017 בכ-27% מכל ההתקנות - כך קובע מחקר חדש של ארגון The Software Alliance. שיעור ההורדות הפיראטיות נמצא בירידה מתמדת מאז 2011, בה עמד על 31%. להערכת הארגון, ההורדות אשתקד גרמו לנזק של 165 מיליון דולר למפתחות התוכנה.  

קראו עוד בכלכליסט

המצב בישראל אינו טוב, אך עדיף בהרבה על זה שבמדינות כלוב, זימבבואה, תימן וארמניה - בכולן שיעור ההורדות עומד על כ-90%. לפי המחקר, שיעור הפיראטיות העולמי עמד על 37%, לעומת 39% ב-2015. כל ההורדות הללו מוערכות ב-46.3 מיליארד דולרים שלא מגיעים לכיסי החברות שפיתחו אותן.

מורידים במקום לשלם, צילום: שאטרסטוק מורידים במקום לשלם | צילום: שאטרסטוק מורידים במקום לשלם, צילום: שאטרסטוק

להערכת The Software Alliance, חלה ירידה של 8% בשיעור הפיראטיות ביחס ל-2015, כך שהמגמה היא חיובית - על אף שברוב המדינות עדיין יש שיעור שימוש של 50% ויותר בתוכנות גנובות.  

המדינה בה שיעור פיראטיות התוכנה הוא הנמוך ביותר היא ארצות הברית, ככל הנראה בשל שילוב בין תמ"ג לנפש ונהלי האכיפה המקומיים. כוח הקנייה של הציבור הוא פקטור מהותי כשמדובר בפיראטיות: במדינות עניות באפריקה, מזרח אירופה ואסיה נרשמו שיעורי הורדות בלתי חוקיות של קרוב ל-80%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-1
פחחחח. לינוקס הוא חינם תמיד. ועדיין אנשים לא מתקינים אותו, אפילו שהוא חוקי. כנ״ל libre office שבינו לבין אופיס של מיקרוסופט בקושי יש הבדל. אנשים לא רוצים להחליף למשהו שהם לא רגילים רק בגלל שזה בחינם. זה לא נוח להם. אז הם יחפשו איך להוריד בלי לשלם. קח לדוגמה אוטוקד - חוץ ממשרדים ממש גדולים, כולם עובדים עם תוכנה פרוצה. כנ״ל תוכנות לעריכת סאונד/ידאו/תמונה כמו adobe, djpro או avid. אני לא מכיר אדם פרטי אחד, גם אם הוא עובד ומרוויח מזה כסף, שמשלם על התוכנה, אלא אם מדובר במשרד גדול. ולא שאין לתוכנות הללו חלופות חינמיות או זולות למדי. עד שלא יתחילו ממש לחפש אנשים שמשתמשים בתוכנה לא חוקית, ההורדות ימשיכו, או עד שמיקרוסופט יחליטו שלא ניתן להתקין תוכנות שלא דרך החנות, או עם סרטיפיקציה
צ  |  06.06.18
6.
זה לא שהם מפסידים על כל התקנה פיראטית
הם פשוט לא מרוויחים עליה כסף בשורט טרם. אני מעדיף להסתכל על הצד החיובי שבעניין (ויש כזה). אם הרבה אנשים מתקינים תוכנה מסוימת, היא הופכת לפופולרית ונוצר סביבה שיח. כשאנשים מדברים, אנשים חדשים נחשפים - וחשיפה, בסופו של דבר, שווה גם כסף.
אבירם  |  06.06.18
לכל התגובות