אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה את בקשת אימפופיקס להרחיב את צו העיקול נגד קופיקס

העליון דחה את בקשת אימפופיקס להרחיב את צו העיקול נגד קופיקס

המחוזי נעתר לבקשת אימפופיקס והעמיד צו עיקול זמני על סך 1.7 מיליון שקל בלבד, וזו ערערעה לעליון. השופט ניל הנדל: "רק במקרים חריגים – שענייננו אינו נמנה עליהם – תתערב ערכאת הערעור בשיקול דעתה של הערכאה הדיונית"

06.06.2018, 17:37 | אורנה יפת

מערכה משפטית נוספת בבקשת אימפופיקס להטיל צו עיקול על קופיקס. לאחר שבית המשפט המחוזי, בהחלטה ראשונה, נעתר לבקשת אימפופיקס והעמיד צו עיקול זמני על סך 1.7 מיליון שקל בלבד, דחה בית המשפט העליון את הערעור של אימפופיקס, ספקית של קופיקס, אשר ביקשה להרחיב את צו העיקול על מלוא סכום התביעה, כ-21 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

השופט ניל הנדל, קבע כי "דין בקשת רשות הערעור להידחות אף ללא צורך בתשובה". כבר בהחלטתו הראשונה הבהיר בית המשפט המחוזי כי "עיקול על כל הסכום המבוקש עלול להביא לשיתוקן המלא והמיידי של הנתבעות (אורבן קופיקס וסופר קופיקס – א"י), ונכון לעת הזו נראה שיש לצמצם את העיקול לסכום המתייחס לחובות העבר".

קופיקס, צילום: אוראל כהן קופיקס | צילום: אוראל כהן קופיקס, צילום: אוראל כהן

השופט הנדל הסביר את החלטתו, בין היתר, בשיקולי מאזן נוחות בין הצדדים. "לא מצאתי כי נפלה טעות בהחלטת בית המשפט המחוזי להיעתר לבקשה למתן צו עיקול זמני בהיקף שנקבע ולא מעבר לכך", קבע השופט והוסיך כי "הדיון שהתקיים במעמד שני הצדדים, בעקבות בקשת המשיבות לביטול העיקול, הביא להותרת צו העיקול על כנו במתכונת בה ניתן תחילה, ואף בכך לא נפלה שגגה. אכן, רק במקרים חריגים – שענייננו אינו נמנה עליהם – תתערב ערכאת הערעור בשיקול דעתה של הערכאה הדיונית".

אימפופיקס, ספקית הכלים החד פעמיים של קופיקס, הגישה נגדה תביעה על סך 21 מיליון שקל בטענה כי הפרה עימה חוזה ארוך טווח – הפרה שמובילה להפסד כספים עתידי. במסגרת התביעה ביקשה אימפופיקס להטיל על קופיקס צו עיקול על סכום התביעה, אך בית המשפט הטיל צו על סך 1.7 מיליון שקל בלבד, שבינתיים הוסר לאחר ערבויות שהניחה קופיקס בפני בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות