אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בכלל ביטוח: ענת לוין מתפטרת מתפקידה כמנהלת החטיבה הפיננסית צילום: אוראל כהן

דרמה בכלל ביטוח: ענת לוין מתפטרת מתפקידה כמנהלת החטיבה הפיננסית

לוין מתמודדת על תפקיד מנכ"לית כלל במקומו של איזי כהן, ולפי הערכות בשוק רצתה להקדים את התפטרותה למקרה שלא תיבחר על ידי ועדת האיתור שמתעכבת בהכרזה על מינוי המחליף

06.06.2018, 17:58 | רחלי בינדמן

ענת לוין, משנה למנכ"ל כלל ביטוח וראש חטיבת ההשקעות עוזבת את תפקידה, כך הודיעה היום (ד') החברה לבורסה. לוין הצטרפה לכלל בינואר 2015 לאחר שעזבה את תפקידה כיו"ר מגדל, חודשים ספורים ממינויה, כשלא הסתדרה עם בעל השליטה שלמה אליהו.

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים התמודדה לוין על תפקיד מנכ"ל כלל במקומו של איזי כהן. לוין עדיין רואה את עצמה כמועמדת לתפקיד אך את תפקידה החליטה לסיים ממילא. לפי הערכות בשוק, צופה שסיכויה נמוכים ולכן העדיפה להקדים ולהתפטר לפי ההכרזה על בחירת המנכ"ל על ידי ועדת האיתור של הדירקטוריון בראשותו של יו"ר כלל דני נוה כדי להימנע מסיטואציה מביכה בה לא תיבחר ואז ממילא לא תרצה לכהן תחת מנכ"ל אחר.

ענת לוין
ענת לוין צילום: עמית שעל

בימים אלו מתחיל המירוץ לתפקיד הממונה על שוק ההון במקום דורית סלינגר, וכבר קמה ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לאיתור מחליף. לצד המועמדים הפנימיים יואב גפני והראל שרעבי, הסגנים של סלינגר, צפוי להתמודד במירוץ ולא בפעם הראשונה גם יואב בן אור, מנכ"ל קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים. גם לוין עשויה להתמודד על התפקיד לאחר שבעבר הוצע לה (בטרם הוצע לפרופ' עודד שריג) על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. אז בחרה לוין לדחות את ההצעה, שכן רשות שוק ההון לא הייתה עצמאית אלא אגף במשרד האוצר. לוין התנתה את המינוי בעצמאות הרשות, שמאז ניתנה.

לפי הערכות, בוועדת האיתור למנכ"ל כלל מעדיפים מועמד חיצוני ולא צפויים לבחור במועמדים הפנימיים: לוין, יורם נווה, ראש חטיבת משאבי האנוש או דניאל כהן, ראש חטיבת הבריאות.

בימים אלו מסתיימת תקופת ההודעה המוקדמת של מנכ"ל כלל איזי כהן בת שלושת החודשים, ולכן על ועדת האיתור מוטל לחץ כבד להכריז על מחליף כבר בשבוע-שבועיים הקרובים. מעניין לציין כי כהן מוכן להמשיך לכהן כמנכ"ל עד איתור המחליף ולא עוזב מיידית לאחר תום תקופת ההודעה המוקדמת. זאת למרות התפטרותו המופגנת לפני שלושה חודשים על רקע הביקורת שספג מדירקטוריון כלל.

ככל הנראה יש מחלוקות פנימיות בתוך הוועדה כאשר משה טרי, נאמן כלל מטעם רשות שוק ההון שמחזיק בנאמנות את מניות השליטה של קונצרן אי.די.בי בכלל, מצדד במועמד יובל גביש, סמנכ"ל בכיר בבנק דיסקונט ואילו נוה מעוניין במועמדים אחרים. בין השמות שעלו ניתן לציין את מוטי רוזן, לשעבר מנכ"ל מנורה, שי פלדמן, מנכ"ל AIG וראובן קפלן, מנכ"ל עמידר.

בוועדת האיתור מעוניינים במועמד בעל רקע טכנולוגי בשל התחרות הצפויה מצד חברות ביטוח חדשות שיתבססו על מתן שירותים דיגיטליים, ועל רקע ההתפתחויות הדיגיטליות במערכת הבנקאית שחברות הביטוח מפגרות מאחור ביחס אליהן. מועמדותו של גביש בולטת גם על רקע רצון חברות הביטוח להעמיק אחיזתן באשראי צרכני.

תחת לוין ישנה חטיבת השקעות רחבה כשמנהלת השקעות העמיתים היא לימור דנש, שאותה טיפחה לוין עוד כשניהלה בעבר את חטיבת ההשקעות של מגדל. בשנה האחרונה לאחר תקופה ארוכה של חולשה בתשואות של כלל, התשואות של החברה לעמיתיה מציגות שיפור משמעותי.

לוין מסרה בתגובה: "אחרי כמעט ארבע שנים מרתקות ומלאות בעשייה, הודעתי היום שאני מסיימת את תפקידי וממשיכה הלאה בקריירה המקצועית שלי. אני מסתכלת מאחור בסיפוק רב על ההישגים שלי. ומסתכלת קדימה בשמחה לקראת האתגרים שמציב העולם הטכנולוגי הפיננסי החדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
אין לי
ממש לא השתכנעתי מכישורי הגברת הנכבדה כמנהלת השקעות, במבחן התוצאות היא אינה "מככבת" . למרות שנתקלתי בה רק מעט פעמים אבל היה קל להתרשם מחוסר היכולת שלה להקשיב, דעתנות יתר ואפס בתקשורת בינאישית. להערכתי לחברה בסדר גודל כמו כלל דרושה מנהלת עם כישורים טובים יותר. מרשימת המועמדים שראיתי, מוטי רוזן בהחלט ראוי ולא ברור לי איך יובל גביש (בעל יכולות הנעת עובדים אבל שיטחי ונפוח מאין כמוהו) התברג בכלל לרשימת המועמדים .
מישהו מהצד  |  06.06.18
לכל התגובות