אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעזוע ב־UBS: שלושה בכירים פוטרו במפתיע צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

זעזוע ב־UBS: שלושה בכירים פוטרו במפתיע

לכלכליסט נודע שעם המפוטרים מבנק ההשקעות נמנים מנהל הפעילות הישראלית אד גורדון ושני ראשי צוותים

06.06.2018, 20:15 | גולן חזני

זעזוע בדסק הישראלי של בנק ההשקעות UBS. ל"כלכליסט" נודע כי שלושה מהעובדים הבכירים ביותר בדסק, כולל מנהל הפעילות הישראלית אד גורדון, פוטרו אתמול במפתיע. כן פוטרו שני ראשי צוותים, זיו טל ואוסקר היינו.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך הדרמטי לא מאפיין את UBS, בנק שוויצרי שמרן שנמנע לרוב מפיטורי עובדים שאינם רוחביים. הבנק נוטה להעביר עובדים לתפקידים אחרים או לרמוז להם על הירידה בקרנם. על פי גורמים במערכת הבנקאות הפרטית, בשנה־שנתיים האחרונות סבל הבנק מירידה בפעילות הישראלית בו.

סניף UBS בהרצליה. לקוחות פרטיים מהגדולים בארץ, צילום: עמית שעל סניף UBS בהרצליה. לקוחות פרטיים מהגדולים בארץ | צילום: עמית שעל סניף UBS בהרצליה. לקוחות פרטיים מהגדולים בארץ, צילום: עמית שעל

הבנק מנהל נכסים של לקוחות ישראליים בהיקף 10 מיליארד דולר. הפעילות הישראלית נשענת על שתי זרועות: בציריך מועסקים עשרות עובדים, חלקם מבצעים את פעילות המסחר בניירות הערך וחלקם מתנהלים מול הלקוחות, שכוללים גורמים פרטיים מהגדולים בארץ. הזרוע השנייה פעילה מהמשרדים בתל אביב מאז 2012, ומעניקה אותם שירותים בעיקר על ידי מנהלי השקעות ישראלים.

על הפעילות הישראלית כולה - זו שמציריך וזו שמתל אביב - היה אחראי גורדון יותר מעשור. גורדון כיהן כמנג'ינג דירקטור, הדרגה הגבוהה ביותר למי שאינו דירקטור או חבר הנהלה בבנק. פיטוריו יצרו זעזוע ב־UBS.תחת גורדון ותחת אודי דהן, המנהל את הפעילות בתל אביב, פועלים ארבעה צוותים. טל עמד בראש אחד הצוותים בישראל והיינו בראש צוות בשוויץ.

מ־UBS נמסר: "ישראל הייתה ותמשיך להוות שוק חשוב בפעילותה של UBS Wealth Management. UBS היא שחקן מוביל בתחום ניהול ההון בישראל והיא מתכוונת לשמור על מעמדה. אנו ממשיכים לתת מענה ללקוחותנו באזור חשוב זה.

"ד"ר אודי דהאן, מנכ"ל UBS Wealth Management ישראל, קודם ובנוסף, ינהל את פעילות ה Wealth Management הישראלי שמנוהל משוויץ, ויפעל להמשך פיתוח הארגון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות