אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת מטה יהודה: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד בעל השליטה באברות צילום: מוטי קמחי

פרשת מטה יהודה: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד בעל השליטה באברות

כתב אישום בכפוף לשימוע יוגש נגד גבי מגנזי על ביצוע עבירות שוחד ומרמה. נשקלת גם העמדה לדין של מספר תאגידים פרטיים שבבעלותו. לפי הפקליטות, מגנזי שילם לראש המועצה מאות אלפי שקלים; הוא שימש כ"קבלן הבית" במועצה וקיבל 180 מיליון שקל

07.06.2018, 12:38 | תומר גנון

פרשת מטה יהודה: הפרקליטות תגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בעל השליטה (70%) בחברת הצינורות הבורסאית אברות, גבי מגנזי, בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לפשע.

כמו כן, נשקלת העמדה לדין של מספר תאגידים פרטיים בתחומי הנדל"ן, התשתיות והבנייה שבבעלותו של מגזני.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הודעת הפרקליטות, במהלך השנים 2015-2010 שימש מגנזי כ"קבלן הבית" במועצה האזורית מטה יהודה, וביצע את עבודות הפיתוח והתשתיות במועצה – כקבלן ראשי או כקבלן משנה. בגין עבודות אלה, שילמה המועצה לחברת מגנזי תשתיות כ-180 מיליון שקל. מטה יהודה הנה המועצה האזורית הגדולה ביותר בישראל.

על פי החשד, מגנזי שילם לראש המועצה משה דדון שוחד בסך מאות אלפי שקלים ומתנות נוספות, בעד פעולות הקשורות במילוי תפקידו כראש המועצה. בנוסף לכך, מגנזי חשוד שקשר קשר עם מי שהועסק על ידי המועצה כיועץ לצורך הכנת מכרזים פומביים שונים.

גבי מגנזי גבי מגנזי גבי מגנזי

במסגרת קשר זה, כך נטען במכתב השימוע ששלחו עורכי הדין רבקה אלקובי ונתי בן חמו מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), תיאמו מגנזי והיועץ כי תנאי הסף שנקבעו למכרז מטעם המועצה, יתאימו למאפיינים ולסיווג הקבלני של החברות שבבעלותו של מגנזי, יקדמו את סיכויי זכייתן של אלה וכן יקשו על חברות אחרות להתמודד במכרז ולעמוד בתנאי הסף שנקבעו. בשל כך קיבלה מגנזי תשתיות שלא כדין יתרון משמעותי על פני יתר החברות שהתמודדו במכרז, ובשל כך זכתה במכרז בהיקף של כ-60 מיליון שקל.

בנוסף חשוד מגנזי כי במהלך שנת 2011 פעל בתיאום עם היועץ לצורך הכנת מכרזים במטרה להשפיע שלא כדין על הליך קביעת אומדן המועצה במכרז לביצוע עבודות ביוב במועצה. כמו כן ובתיאום עם היועץ ועם משה דדון ראש המועצה, פעל להכנסת האומדן המתואם לתיבת המכרזים. בשל המתואר, הצעתו של מגנזי הייתה ההצעה היחידה שעמדה בתנאי הסף של המכרז והיחידה שהובאה בפני ועדת המכרזים במועצה.

חשדות נוספים בעניינו של מגנזי נוגעים לשוחד ששילם לכאורה לאיתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון בסך 100 אלף שקל, וכן שוחד ששילם לנושא משרה בעיריית ראש העין- בתקופות שבהן היו למגנזי אינטרסים כלכליים משמעותיים בערים אשקלון וראש העין. בפרשת איתמר שמעוני הוגש נגד מגנזי כתב אישום.

כמו כן, מגנזי זומן לשימוע בפרשה נוספת שנחקרה על ידי רשות ההגבלים העסקיים, ובמרכזה חשד שתיאם הצעות מחיר במכרז בעיר שוהם עם מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינצבורג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות