אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוחר שוק ההון שי אבני נשלח ל-3 שנות מאסר על גניבה מ-17 לקוחות צילום: אוראל כהן

סוחר שוק ההון שי אבני נשלח ל-3 שנות מאסר על גניבה מ-17 לקוחות

אבני, בעלי חברת קול 2 ניירות ערך, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתרמית בניירות ערך ובגניבה מלקוחותיו, וכן בניהול תיקים ללא רישיון. השופט כבוב חייב אותו לפצות את המתלוננים ב-280 אלף שקל

07.06.2018, 13:13 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, גזר היום (ה') 3 שנות מאסר בפועל על שי אבני, סוחר בשוק ההון ובעלי חברת קול 2 ני"ע, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בגניבה מ-17 לקוחותיו וכן בתרמית בני"ע, בניהול תיקים ללא רישיון ובמשיכת שיקים ללא כיסוי. כמו כן חייב כבוב את אבני לפצות את המתלוננים בסכום של 280 אלף שקלים – סכום הגניבה שבו הודה.

כבוב ציין בגזר הדין כי שירות המבחן הגיש המלצה בתסקירו להסתפק בעונש הרתעתי בלבד, כדי לקדם את שיקומו של אבני. בין היתר, המליץ השירות לחייב אותו לקבל טיפול במשך שנה, וכן להסתפק בעבודות שירות. כאמור כבוב דחה את ההמלצה וכתב כי: "המקרה הוא מקרה מובהק שבו המלצת שירות המבחן עומדת בסתירה בולטת ומשמעותית לאינטרסים הציבוריים במקרה זה, ומדובר באינטרסים בעלי משקל נכבד עם השלכות רוחב".

השופט חאלד כבוב, צילום: אוראל כהן השופט חאלד כבוב | צילום: אוראל כהן השופט חאלד כבוב, צילום: אוראל כהן

לפי כתב האישום המתוקן שבו הודה אבני, המיוצג על ידי עוה"ד אורי קינן וליאל אבישר, בין השנים 2014-2012 ניהל אבני תיקי ני"ע ללא רישיון עבור 17 לקוחות שונים, תוך שהוא מבטיח ללקוחות תשואות יוצאות דופן. אבני ביצע כ-2,000 עסקאות מתואמות בין חשבונותיהם של הלקוחות לבין חשבונותיו השונים, ובכך גנב כ-280 אלף שקלים מהלקוחות ואף השפיע בדרכי תרמית על שערי ניירות הערך בהם סחר.

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד עידן שורץ ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות