אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה אסר על עובדי נמל אשדוד לשבות בשל בניית שכונת מגורים בסמוך צילום: אבי רוקח

ביה"ד לעבודה אסר על עובדי נמל אשדוד לשבות בשל בניית שכונת מגורים בסמוך

ביה"ד האזורי ב"ש דחה את סכסוך עבודה עליו הכריזה ההסתדרות. הסברה היתה שמדובר ב"תירוץ" של ההסתדרות כדי לרצות את ועד העובדים, הדורש צעדים חריפים נגד בניית הנמל החדש

10.06.2018, 13:33 | ליאור גוטמן
ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע אסר על עובדי נמל אשדוד להשבית את העבודה ברציפים בשל בניית שכונת מגורים חדשה בקרבת הנמל. מדובר בדחיית ההכרזה על סכסוך העבודה - שלאחריה הנמל יוכל לשבות - שהגיעה מצד ההסתדרות רק בחודש שעבר.

זאת לאחר שהתברר שבניית שכונה חדשה בעיר אשדוד ("קריית לכיש") תפגע לכאורה ביכולת של העובדים לתפעל את כלל אזור הנמל. הנהלת נמל אשדוד פנתה מבעוד מועד לביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע, שם היא קבלה על יכולתה להשפיע על תוכניות בנייה למגורים שכלל לא נמצאים בשטח הנמל. הסברה הייתה שמדובר ב"תירוץ" של ההסתדרות שנולד כדי לרצות את ועד העובדים, שדורש צעדים חריפים כנגד בניית הנמל החדש שם ופתיחתו המיועדת בשנת 2020.

קראו עוד בכלכליסט

שופט בית הדין האזורי לעבודה צבי פרנקל שופט בית הדין האזורי לעבודה צבי פרנקל שופט בית הדין האזורי לעבודה צבי פרנקל

עיון בפסק הדין, עליו חתום סגן נשיא ביה"ד האזורי בבאר שבע השופט צבי פרנקל, מעלה שורת סיכום קצרה ועניינית לפיה "אין מקום לאפשר לעובדים לשבות בגין החלטות של רשויות התכנון, כפי שאין מקום לאפשר לארגוני העובדים לשבות בשל הליכי חקיקה".

את הנהלת נמל אשדוד ייצגו עורכות הדין חיה ארמן, מיכל הברפלד ועירית באגון ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות