אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית חיפה עתרה לבג"ץ: בטלו את התוכנית הממשלתית להקמת מקשר אמוניה ימי צילום: עומר מסינגר

עיריית חיפה עתרה לבג"ץ: בטלו את התוכנית הממשלתית להקמת מקשר אמוניה ימי

העירייה טוענת כי ההחלטה על קידום תוכנית להקמת מקשר ימי לקליטת אמוניה במפרץ חיפה התקבלה מבלי שנבדקה כל חלופה נוספת. כמו כן, העירייה עתרה נגד החלטת הממשלה להסמיך את חברת חיפה כימיקלים להכין את התוכנית: "פוגעת באמון הציבור"

10.06.2018, 15:15 | ליאור גוטמן
עיריית חיפה עתרה הבוקר (א) לבג"ץ בבקשה לבטל את התוכנית הממשלתית להקמת מקשר אמוניה ימי למפרץ מחיפה. העתירה הוגשה נגד הוועדה לתשתיות לאומיות, ממשלת ישראל וחברת חיפה כימיקלים. העירייה טוענת כי ההחלטה על קידום תוכנית להקמת מקשר ימי לקליטת אמוניה במפרץ חיפה התקבלה מבלי שנבדקה כל חלופה נוספת להקמת מקשר, או פתרון אחר מחוץ למימי מפרץ חיפה.

כמו כן העירייה עתרה נגד החלטת הממשלה להסמיך את חברת חיפה כימיקלים להכין את התוכנית וטוענת כי ההחלטה לאפשר לגורם פרטי בעל עניין מסחרי, להכין את התוכנית, נגועה בחוסר סבירות קיצוני, מהווה חריגה מסמכות ופוגעת באמון הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף בכלכליסט, בפברואר האחרון החליטה הממשלה להקים חיבור ים-יבשה לאמוניה, זאת חרף התנגדות עיריית חיפה. זו הגיעה מכוח החלטת ממשלה לאפשר ייבוא אמוניה לחיפה, זאת למרות סגירת המכל שם מכוח צו ביהמ"ש העליון.

מכל האמוניה במפרץ חיפה, צילום: אלעד גרשגורן   מכל האמוניה במפרץ חיפה | צילום: אלעד גרשגורן מכל האמוניה במפרץ חיפה, צילום: אלעד גרשגורן

בחיפה אומרים שהחלטת הוועדה לתשתיות לאומיות בדבר הכנת התוכנית, התקבלה בחיפזון ומבלי שנבדקו חלופות תכנוניות מחוץ למפרץ חיפה, וזאת למרות שמדובר בפתרון "ארצי" ובהתאם לכך גם בחינת הפתרון להקמת החלופה צריכה להשתרע על פני כל חופי המדינה כאתר פוטנציאלי להקמת המקשר או חלופה אחרת. "נמשיך במאבק העיקש והבלתי מתפשר לשמירה על ביטחונם ובטיחותם של תושבי חיפה והמטרופולין כולו", מסכם ראש העיר יונה יהב.

עתירת עיריית חיפה הוגשה ע"י היועצת המשפטית לעירייה עו"ד ימית קליין, עו"ד קרן גולדשמידט, המשנה ליועמ"ש בעיריית חיפה ועו"ד ישי שנידור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות