אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרנט זהב: קיבלנו הצעות לרכישת מניות בי-קום צילום: אוראל כהן

אינטרנט זהב: קיבלנו הצעות לרכישת מניות בי-קום

המכירה יכולה להיות פיתרון עבור החברה, שמתכננת לגייס 85 מיליון שקל בהנפקת מניות כדי לשרת את החוב שלה למחזיקי האג"ח; המניה מזנקת ב-14% אחרי שקפצה בחדות ובמחזור גבוה גם בשעות המסחר שקדמו לדיווח, כך שייתכן כי גורמים בשוק ידעו על ההתפתחות

10.06.2018, 16:11 | גולן חזני

אינטרנט זהב דיווחה לפני שעה קלה (א') למשקיעיה כי קיבלה הצעות לרכישת מלוא מניות בי-קום או חלקן. המכירה יכולה להיות פיתרון עבור החברה, שאמורה בעוד יומיים (ג') לבצע גיוס של עד 85 מיליון שקל בהנפקת מניות, כיוון שללא גיוס הון תתקשה בשירות החוב שלה למחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

בהנפקה מתעניינים בין היתר יעקב לוקסנבורג ואדוארדו אלשטיין. אולם מכירה של השליטה בבי-קום, החברה הבת שבאמצעותה שולטת אינטרנט זהב בחברת התקשורת בזק, מייתרת את הצורך בהנפקה.

דורון תורג דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום | צילום: אוראל כהן דורון תורג

ההצעות מגיעות ככל הנראה מגופים זרים. אינטרנט זהב מחזיקה כיום ב-65% ממניות בי-קום והתמורה לעיסקה עשויה להיות יותר ממיליארד שקל. אינטרנט זהב, המנוהלת ע"י דורון תורג'מן, ציינה בהודעתה כי בכוונתה לבחון את ההצעות ברצינות במהלך השבועיים הקרובים.

מניית אינטרנט זהב עלתה מהבוקר ב-6%-8%, השאלה המתבקשת היא האם ומי ידע מהבוקר על הדיווח הצפוי. המחזור במניה היה ער כבר משעות פתיחת המסחר, העליות התגברו עם צאת הדיווח, ובשעה זו עולה המניה בכ-14%. נושא זה עשוי להיבדק ע"י חוקרי רשות ני"ע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות