אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם האופניים שצבעו את ר"ג בצהוב יכבשו את כל גוש דן?

האופניים השיתופיים של חברת אופו הסינית חדרו לפני חודש לרמת גן והצליחו להרשים את הישראלים עם הפטנט החדש שהם מציעים - אין צורך בתחנות עגינה ואפשר להשאיר אותם בכל נקודה ברחוב. החשש: מטרד להולכי הרגל והיעדר תשתיות של שבילי אופניים

11.06.2018, 14:32 | ענבל עומר

שוק האופניים השיתופיים הולך ומתרחב. שתי חברות סיניות שנכנסו לאחרונה לפעילות בישראל מתחרות במיזם תל אופן עם האופניים הירוקים שדורשים תחנות עגינה.

חברת אופו הסינית התחילה את הפעילות לפני כחודש ברמת גן ומאז היא רושמת 1,500 השכרות אופניים מדי יום וכעשרת אלפים משתמשים. מובייק, החברה המתחרה שמציעה את האופניים השיתופיים הכתומים, נכנסה לפעילות לפני מספר חודשים בכמה ערים מרכזיות בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

החידוש שהביאו עמן שתי החברות הסיניות הוא בטכנולוגיה שמבטלת את הצורך בתחנות עגינה, כך שאפשר להשאיר את האופניים בכל פינה ברחוב עם ההגעה ליעד. השימוש כרוך בהורדת האפליקציה של החברה, שיודעת לסרוק את הברקוד על האופניים ולפתוח את מנגנון הנעילה. בהגעה ליעד יש צורך בהורדת המנעול ולאחר מכן אפשר לנטוש אותם בחופשיות בכל מקום בו יחפוץ הרוכב.

בינתיים מדובר רק ב-500 זוגות אופניים צהובים שחברת אופו פיזרה ברחבי רמת גן, תעריף השימוש עומד על 2.90 שקלים עבור חצי שעה של רכיבה או חלק ממנה.

בחברת אופו ישראל מציינים שכרגע יש כוונה להתרחב והאופניים הצהובים צפויים לחדור לכל ערי גוש דן, כולל תל אביב. "ככל שיהיו יותר רוכבי אופניים, בעיית היעדר תשתית בטוחה לרוכבי האופניים תבלוט ואנחנו מאוד חוששים", כך מציין יותם אביזוהר, מנהל עמותת "ישראל בשביל אופניים". לצד זה קיים חשש נוסף כי ריבוי האופניים, שאפשר לנטוש בכל מקום ברחוב יהווה מטרד להולכי רגל.

אופניים של אופו, צילום: שלומי מזרחי אופניים של אופו | צילום: שלומי מזרחי אופניים של אופו, צילום: שלומי מזרחי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
האופניים הצהובות
מעולה, בוודאי שלא תחליף לרכב ותחליף לחנייה לרכב, מתאים לתלמידים ביסודי /תיכון שלא צריכים להגיע לפגישה עסקית וכד', קיימת בעיית תשתית רצינית , אין ברמת גן שבילי אופניים מסודרים , אין שביל מסודר לסטודנט שרוצה לרכב מרמת גן מערב ל אוניברסיטת בר אילן בגבעת שמואל , אין שביל מסודר ממערב למזרח העיר קריית קרניצי , תל השומר וכד', האופניים מתאימים לגובה עד 175 ס"מ ,
רפי  |  13.06.18
37.
ל21. א. כשתבצע פשע כבר יהיה מאוחר מדי כי מה שחשוב זה ההיסטוריה וסטטיסטיקת השימוש שלך בעבר. ב. כשלא
כשלא תבצע פשע, גם אז יהיה מאוחר מדי, בין אם מדובר בתהליך גירושים ושכירת חוקרים לשם הכפשה, מתחרים/בעלי אינטרס כנגדך, או אפילו משטרה שצריכה להעלות סטטיסטיקות ולהלביש על מישהו משהו.
טיפשוני  |  12.06.18
לכל התגובות