אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ד"ר איה סופר מונתה למנהלת מחקר ה-AI של IBM העולמית צילום: מירי דוידוביץ'

ד"ר איה סופר מונתה למנהלת מחקר ה-AI של IBM העולמית

לסופר ותק של 20 שנה בניהול צוותים בינלאומיים בתחום בינה המכונה, זיהוי השפה הטבעית, המציאות המוגברת ויישומי AI שונים. היא תנהל את פעילות המחקר של החברה מהמרכז הישראלי שבחיפה

10.06.2018, 19:30 | רפאל קאהאן

IBM העולמית מינתה את ד''ר איה סופר לתפקיד סגנית נשיאה עולמית למחקר טכנולוגיית בינה מלאכותית - כך הודיעה החברה היום (א').

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר סופר עוסקת בתחום מזה 20 שנה, וניהלה צוותים בינלאומיים לפיתוח טכנולוגיות לחיפוש מידע בטקסט ובווידאו. בנוסף, הייתה שותפה לפיתוחה של ווטסון, פלטפורמת הבינה המלאכותית של IBM.

ד"ר איה סופר, צילום: מירי דוידוביץ ד"ר איה סופר | צילום: מירי דוידוביץ' ד"ר איה סופר, צילום: מירי דוידוביץ

ד"ר סופר מנהלת בשנים האחרונות צוותי מחקר רבים בשלל נושאים: זיהוי שפה טבעית, הבעת רגשות מלאכותית, מציאות מוגברת וראיית מכונה. לסופר דוקטורט במדעי המחשב מאוניברסיטת מרילנד. טרם הגעתה ל-IBM עבדה עבור נאס"א.

את המינוי קיבלה סופר לאחר שורת הישגים ותרומה משמעותית לחדשנות הטכנולוגית שמציגה החברה בתחום הבינה המלאכותית לאורך השנים. סופר תנהל במסגרת תפקידה את פעילות הפיתוח והמחקר שמתבצעת כיום בכ-12 מעבדות ברחבי העולם. היא תמשיך לעבוד במעבדת המחקר בחיפה.

בתגובה למינויה מסרה סופר שמדובר בהבעת אמון מצד הנהלת החברה העולמית בפעילות המחקר שמתבצעת בישראל. "זהו מעמד מרגש לא רק בי אלא גם בצוות גדול של חוקרים מוכשרים ומסורים בחטיבת הבינה המלאכותית במעבדת המחקר שלנו בחיפה – ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לכל אחד ואחד מהם. לכבוד הוא לי לעבוד איתם", אמרה. עוד הוסיפה כי "תחום ההייטק זקוק לעוד כוח נשי מוביל, ואני מזמינה תלמידות וסטודנטיות להצטרף לעולם המרתק של מדעי המחשב ולפרוץ יחד גבולות חדשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מעולם לא היה הסבר משכנע
כולל מטעם בעלי תואר ד"ר ופרופסור במקצועות הטכנולוגיים, לשאלה מדוע האדם-כולל הם עצמם- צריך לקבל בשוויון נפש את המצב שבו כל הפעילויות שמעניקות משמעות לקיומו של האדם בחייו מבוצעות ע"י גורם אחר, שהוא מכונה במקרה הזה. מה שהתחיל בעבודות כאלה ואחרות ימשך ביצירה ובמחקר, ועכשיו גם ביכולת הביטוי העצמי. ישנן כמה שאלות נוספות שלפחות לפי מה שנראה כרגע, אותם אנשי טכנולוגיה לא נתנו דעתם עליהן: 1: בהנחה שהגופים שבתוכם תשכון הבינה המלאכותית לא יהיו האדם מבחינה ביולוגית או פיזית, אזי אי אפשר יהיה לומר שהם המשך של האנושות אלא משהו אחר לחלוטין. 2: בהנחה שמתכנני אותם גופים שיש להם בינה מלאכותית יגבילו את היכולות הקוגניטיביות של אותם גופים, אזי משמעות הדבר יצירת גזע עבדים במודע, והכחדת השגים אינטלקטואליים שיצרה האנושות לפני כן. איך שלא נסתכל על זה, גם גזע עבדים טכנולוגי וגם גזע אדונים טכנולוגי הם סכנה לאנושות. אנשי הטכנולוגיה אולי לא הבינו את זה, לכן ההסבר מדוע צריך להסכים לכך צריך לבוא לא מהם אלא ממומחים לאתיקה.
חילוני אתאיסט  |  04.07.18
לכל התגובות