אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בייג'ינג מתכוננת ליום שאחרי: מחירי הנדל"ן בגבול צפון קוריאה־סין מזנקים צילום: איי אף פי

בייג'ינג מתכוננת ליום שאחרי: מחירי הנדל"ן בגבול צפון קוריאה־סין מזנקים

מחירי הנדל"ן בעיר הסינית דנדונג זינקו ב־30% בתוך ימים ספורים, זאת על רקע הציפיות לפתיחת המסחר של שכנתה, צפון קוריאה, עם העולם

11.06.2018, 08:51 | שירות כלכליסט
מחירי הנדל"ן בעיר הסינית דנדונג זינקו ב־30% בתוך ימים ספורים, זאת על רקע הציפיות לפתיחת המסחר של שכנתה, צפון קוריאה, עם העולם. על כך דיווח "סאות' צ'יינה מורנינג פוסט".

קראו עוד בכלכליסט

דנדונג שבנפת ליונינג שוכנת בצידו המערבי של נהר יאלו, וממזרח לו גבולה הצפון־מערבי של צפון קוריאה. לאחר ועידת הפסגה בין מנהיגי צפון ודרום קוריאה בסוף אפריל גברו ההערכות כי תושבי העיר יוכלו לגזור קופון מקרבתם למדינה הקומוניסטית המבודדת.

גם ועידת הפסגה שתיערך מחר בין הנשיא טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און גרמה להאצה ברכישות הנדל"ן.

"הקונים הם בעיקר משקיעים אמידים מגואנגדונג וז'ה ג'יאנג שמביעים אופטימיות ממעמדה של צפון קוריאה", אמרה סוכנת נדל"ן מקבוצת קאיסה ההונג־קונגית. "אחד מהם רכש 17 נכסים בבת אחת".

בייג בייג'ינג. הביקוש לנדל"ן גואה בגבול עם צפון-קוריאה | צילום: 3degN בייג

מרבית הרכישות התרכזו במחוז החדש בדנדונג, שבו גם נבנה גשר המחבר בין העיר הסינית וסיניג'י הצפון־קוריאנית. הנסיעה בין שתי המדינות תארך חמש דקות בלבד, לכשייפתח הגשר.

על פי ההערכות של כמה סוכנויות מקומיות, 50% ממבני המחוז החדש כבר מאוישים.

כיום מספקת סין לצפון קוריאה את מרבית המזון והאנרגיה הדרושים לה. בייג'ינג מהווה יותר מ־90% מהיקף המסחר של פיונגיאנג. כך, בין השנים 2000 ו־2015 המסחר הבילטראלי צמח פי עשרה, כאשר ב־2014 הגיע לשיא של 6.86 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות